דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / הרוחניות לא נמצאת אי שם, מאחורי העננים, אלא כאן, בינינו

הרוחניות לא נמצאת אי שם, מאחורי העננים, אלא כאן, בינינו

מיכאל לייטמן

צריך להבין שהעולם הרוחני זה דבר מוחשי, ולא תיאוריה או דמיון כלשהו. זו מציאות שמורגשת בנו בעוצמה גדולה יותר מהרגשת החיים הנוכחית שלנו, רק שעכשיו העולם הזה נסתר ממני. כדי להרגיש ולהבין את הכוחות שנמצאים כאן, את הפעולות, את המקרים השונים ששייכים לרוחניות בצורה חזקה יותר, אני צריך להתחיל להתאמץ לגלות אותם. ניתן לעשות זאת רק באמצעות לימוד הקבלה בקבוצת אנשים בעלי מטרה משותפת.

לאחר שאעשה זאת, אראה שגם הקבוצה, גם הלימוד, גם העולם הזה, וגם המערכת הרוחנית – מתאחדים בתפיסת המציאות שלי לאחד שלם. בהתאם למאמצים שאשקיע תתגלה לי המערכת הרוחנית, ואתחיל להרגיש אותה כגדולה, חזקה וקובעת יותר מתפיסת העולם החומרי. כך אני מתקדם עד שאני מגלה שהמערכת הרוחנית שולטת לחלוטין על המערכת החומרית, ואילו המערכת החומרית הופכת לתפלה, למשנית, כמו נחתם מהרוחניות.

את כל זה עלי להשיג באמצעות הלימוד והעבודה שלי בקבוצה. היום תפיסת המציאות שלי היא רגילה ושגרתית. ואני צריך שתמונת המערכת הכללית תתבהר יותר ויותר בתפיסה שלי, כמו שמפתחים תמונה מנגטיב. וזה אפשרי באמצעות עבודה עם מקורות קבליים אותנטיים והעבודה בקבוצה.

תחושת המציאות הרוחנית מתווספת לאותה תפיסת ותחושה של העולם שקיימת בנו כרגע. ברור שהתחושה הזאת משתנה ומתרחבת – אבל היא לא נעלמת לשום מקום, הרוחני מתאחד עם הגשמי, ולא מסתתר אי שם מאחורי העננים. האדם ממשיך לחיות את חייו היומיומיים, בתחושה של אותה המציאות, רק שאליה מתווספת תחושה נוספת. ובהדרגה, התוספת הזאת הופכת לדבר היקר ביותר בשבילו, מפני שהיא מתגלה כשולטת ומגדירה כל דבר בחייו.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/PgU7B

One comment

  1. "אנכי ה' אלוקיך".

    אנכי אותיות כאן + י'

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest