דף הבית / משבר עולמי / הציוויליזציה החדשה – רק מתוך שינוי פנימי

הציוויליזציה החדשה – רק מתוך שינוי פנימי

מיכאל לייטמן

כל המעברים הקודמים של הציוויליזציה האנושית ממערכת חברתית תרבותית אחת לשנייה התבצעו במסגרת האגואיזם הבהמי האנושי, ולכן המערכות האלה השתנו רק מעט, אבל לא התהפכו בצורתן. הרי כולן היו מבוססות על אגו, על "איך לחטוף כמה שיותר לעצמי". וכיוון שכל אחד יכול לחטוף רק על חשבון האחר, אז כל המוסדות שלנו נוצרו רק כדי שלא נשמיד זה את זה.

אבל בסופו של דבר, כל המוסדות האלה ישתנו באופן טבעי, לפי מידת השינוי הפנימי של האדם, הם יהיו הפוכים ממה שהם היום, ותפקידם יהיה לעזור לנו להשלים האחד את השני, להשפיע, לאהוב, למלא.

כל השינויים האלה לא יתרחשו בפקודה מלמעלה, אלא רק מתוך שינוי פנימי באדם. צורות חדשות של יחסים חברתיים יתפתחו מלמטה, כמו שהתפתחה הציוויליזציה שלנו, לפי חוקים נוקשים וברורים, הקבועים בטבע, בהתאם להתפתחות הגנים האינפורמטיביים, הרשימות.

חוכמת הקבלה מסבירה, שבכל מקרה אנחנו נתפתח עד למצב הסופי, שבו נהפוך להיות חלק אינטגראלי מן הטבע, שווים לבורא. אלא שהדרך יכולה להיות דרך טובה ומהירה, או דרך ייסורים.

כך גם מתנהגים כלפי ילד. אם הוא חכם ומבין מה רוצים ממנו, ושבכל מקרה אין ברירה אחרת, הוא צריך ללמוד, צריך להפוך לבן-אדם קטן, אז הוא בעצמו כבר מתחיל להשקיע יגיעה. ואם הוא לא מבין את הצורך להשתנות, אז יאלצו אותו "בעזרת המקל אל האושר". בכל מקרה נאלץ להשתנות, והטבע דוחף אותנו לכך בעזרת המשברים הנוכחיים.

פוסטים קודמים בנושא:
כלכלה – התארגנות בהתאם להכרחיות
חינוך – הוא השלטון!
אילו עסקים ישגשגו?
פוסטים נוספים במדורים: המשבר הכלכלי העולמי, דור אחרון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/rWO1v

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest