דף הבית / המשבר ופתרונו / הפתרון / הפתרון – הכסף כמילוי רוחני

הפתרון – הכסף כמילוי רוחני

לאורך ההיסטוריה מהווה הכסף אמצעי למילוי הרצונות שבאדם. בשיחה זו מסביר הרב ד"ר מיכאל לייטמן על תפקיד הכסף כמילוי רוחני ועל תפקידו בתקופה שמתגלים באנושות רצונות חדשים שלא ניתן לקנות בכסף.

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "הכסף כמילוי רוחני של האדם האגואיסטי".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

הכסף הוא המילוי הרוחני של האדם האגואיסטי. כלומר, אם יש לי כסף אני לא זקוק לאף אחד, אני לא דואג ליחסים שלי עם אף אחד. אני עצמאי כביכול, כי אני הכול יכול לקנות ולעשות הכול נגד הרצון של כל אחד ואחד, כי אני יכול לקנות אותו.

כבר עכשיו יש בחברה שלנו הרבה תופעות, מהשלב העתידי שיתגלה. הסימנים באים לידי ביטוי באנשים שבמבוכה, שלא יודעים איך לסדר את החיים שלהם, רואים שהכסף לא ימלא אותם לגמרי.

בהפצה שלנו אנחנו לא נלחמים נגד הרצון לכסף, אנחנו רק מסבירים שאחרי כל התקופה, הטבע מעורר בנו תשוקה לדברים יותר גבוהים, לאידיאלים, למשהו שאי אפשר לכסות בכסף. מתפתחים בנו כאלו התשוקות, רצונות שהם דורשים רק מילוי רגשי-רוחני ואתה לא יכול לסתום אותו בכסף ממש.

אנחנו נמצאים בזמן של התפתחות המשבר, נראה איך הוא מתפתח ובהתאם לזה נוכל להגיש לאדם את התנאים החדשים של החברה החדשה. אבל עכשיו מוקדם עדיין לבוא ולהגיד "עזוב את הכסף, אני אתן לך תוכנה אחרת של ההתפתחות", זה עוד מוקדם.

תוכניות קודמות:
הפתרון – המודל הכלכלי על פי חכמת הקבלה, חלק ב'
הפתרון – המודל הכלכלי על פי חכמת הקבלה, חלק א'
הפתרון – חשבונאות לאומית וחינוך אינטרגלי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/pUqc0

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest