דף הבית / המשבר ופתרונו / הפתרון / הפתרון – המודל הכלכלי על פי חכמת הקבלה, חלק ב'

הפתרון – המודל הכלכלי על פי חכמת הקבלה, חלק ב'

מה תפקידה של התחרות בחברה המתוקנת, המספקת לאדם את כל צרכיו ומה תפקיד הכלכלנים בעיצוב ופיתוח הכלכלה החברתית, המבוססת על מערכת קשרים גלובלית ואינטגרלית? (שיחת המשך של חברי הצוות הכלכלי עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן)

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "המודל הכלכלי על פי חכמת הקבלה", חלק ב'.

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

העולם האינטגרלי צריך להתגלות, וכשהוא יתגלה, לא נוכל להגיד שאנחנו לא מקבלים אותו. כאן ישנה בעיה, כיוון שיש סתירה, הופכיות הצורה, בין המערכת שמתגלה ובין האופן שבו אנחנו מגיעים וניגשים אליה, לפי גישה שכבר איננה מתאימה.

החברה החדשה תהיה חברה שוויונית, בה אף אחד לא ישתמש יותר או פחות מכפי שצריך בתוצרת החברתית. לכל אחד תינתן אספקה שווה כלפי דרגת החי שבו.

התחרות תהפוך להיות על התרומה לחברה, כמה אני משפיע לחברה, כמה שאני נעשה יותר ידוע, יותר מועיל, יותר מכובד. התחרות הזאת היא לא פחות חמה ומושכת מהתחרות הקיימת כיום, אפילו יותר מזה.

אם אנחנו רואים שהכלכלנים לא מגיבים להסברים שלנו שמשתלם להתחבר, אנחנו צריכים ללכת מהצד ההפוך. להראות להם שהעולם מגיע למצב שלא תהיה להם ביד שום נוסחה, שום שיטה לנהל אותו.

רק אם הכלכלנים יתפתחו מבפנים, בהתאם למערכת הגלובלית-הכללית ויתחילו לראות ולהרגיש מערכת שכולה קשורה זה בזה, אז יוכלו לבנות כלכלה חדשה.

מדובר כאן על כלכלה אינטגרלית, לא בדידית. חייבת להיות כאן מחשבה על כל העולם, או לפחות בגבולות המדינה. צריכה להתפתח מערכת לאומית, אנושית, חינוכית. הגישה הכלכלית הישנה לא יכולה להביא לנו שום פתרון.

אתם צריכים לפתח קורס לאוניברסיטה, קורס כלכלה אינטגרלית. תלמדו את הסטודנטים על הכלכלה החדשה. אנחנו צריכים לחנך כלכלנים חדשים שתהיה להם גישה לעולם שכולו מקושר.

נגלה בעתיד שבאמת אנחנו גם עכשיו משפיעים זה על זה, רק הדולרים מעוורים אותנו, ואנחנו לא מרגישים שאנחנו באמת נמצאים בהשפעה טהורה.

תוכניות קודמות:
הפתרון – המודל הכלכלי על פי חכמת הקבלה, חלק א'
הפתרון – חשבונאות לאומית וחינוך אינטרגלי
הפתרון – חיסכון כלכלי בחברה מתוקנת

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/cKpwi

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest