דף הבית / המשבר ופתרונו / הפתרון / הפתרון – רפורמה חברתית כלכלית

הפתרון – רפורמה חברתית כלכלית

שיחה עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן על רפורמות חברתיות המוצעות כיום, על הבנת מגמת התפתחות האנושות כתנאי הכרחי לרפורמה יעילה, ומדוע למנהיגים צריך להיות אינטרס לאמץ את הרפורמה שמציעה חכמת הקבלה.

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "רפורמה חברתית כלכלית".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

הרפורמה היחידה שלנו יכולה לקרות בתנאי שנבין כיצד האנושות מתפתחת, לקראת מה היא מתפתחת, האם אנחנו יכולים לחיות לפי אותה מתכונת? קודם כל אנחנו צריכים לדאוג שיהיה לנו רפורמות חברתיות בכיוון הזה. זה תלוי בחינוך האדם, להביא אותו למערכות כאלו שיתעסק בזה, שיבין, שירגיש את זה.

היום בחברה האנושית מתגלה כוח חדש, כוח המקשר בין כל האנשים, אמנם שהם לא רוצים להתקשר ביניהם. איננו לוקחים את הכוח הזה בחשבון, לא פוליטיקה ולא בכלכלה, ולכן אנחנו עומדים לפני תוהו ובוהו.

כולם נכנסים לתהליך חינוכי, והלימודים מביאים אותם לסדנאות, ובתוך הסדנאות הם מתחילים להשתנות בעצמם, לא בצורה של חיוב, זה קורה באופן טבעי. הם רואים שאפשר לבנות חברה חיובית, שהקשר בינינו לא יהיה רק שלילי, מי יותר חזק, אלא מתוך החיבור בינינו. ניתן להסביר לכולם איך ניתן להרגיע את הרוחות שבחברה ובעם. את זה כולם רוצים לשמוע.

הפתרון החינוכי-תהליכי, עולה ממש פרוטות לעומת מה שמבזבזים היום על ניסיונות לפתור בעיות בכלכלה ובחברה. בגלל העלות הזניחה של הפתרון הזה, כדאי גם לנסות ולפנות לממשלות ולמקבלי החלטות. השאלה אם הם ירצו לשמוע. הגענו למצב בישראל שאין לממשלה ברירה, זה הזמן שאנחנו יכולים לצאת עם הפתרון החינוכי.

תוכניות קודמות:
הפתרון – השתלבותן הכלכלית-חברתית של קבוצות מיעוט
הפתרון – המערכת הכלכלית החדשה, קווים לדמותה
הפתרון – המערכת הכלכלית החדשה, מבוא

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ENZIs

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest