דף הבית / המשבר ופתרונו / הפתרון / הפתרון – השתלבותן הכלכלית-חברתית של קבוצות מיעוט

הפתרון – השתלבותן הכלכלית-חברתית של קבוצות מיעוט

מהי גישת חכמת הקבלה לגבי השתלבותן של קבוצות מיעוט בשוק העבודה, ומדוע נושא שיוויון הזדמנויות במשאבים ובתוצאות אינו רלוונטי כלפי התוכנית אליה הטבע דוחף את האנושות? (שיחה של חברי הצוות הכלכלי עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן)

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "השתלבותן הכלכלית-חברתית של קבוצות מיעוט".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

אנחנו עכשיו מגיעים למצב שיצרנו בעצמנו עוד לפני עשרות שנים. שורש הבעיה הוא שישנם עובדים מיותרים שהם נטל. השאלה היא איך ללמד אותם ולהכניס אותם לכל מיני עיסוקים? עלינו לחשוב מה לעשות עם אוכלוסייה שאין לנו דרך להעסיק. הגענו סוף סוף למצב שאנחנו צריכים להבין מה הבעיה. אין צורך במקצוע, אין צורך ברוב התעשייה ומערכת המסחר והשירותים. אין טעם לנסות ולבלום את המגמה הזו, מתוך מטרה להחזיר את המצב לקדמותו. לא צריך להקים ארגונים מצד המדינה ומצד החברה, שיטפלו בדברים שהפכו למיותרים. חייבים להעסיק אותם בעבודה שיש בה מקום לכולם, זו עבודה בחיבור בין בני אדם. כל אחד שייכנס לעבודה זו, יראה עד כמה הוא חשוב וכמה עבודה יש לו.

כיום אנחנו מייצבים בועה (עבודות לא הכרחיות), שבה עסוקים אולי 90% מהאוכלוסייה. אנחנו צריכים לדלל את החברה מלמעלה למטה, בצורה כזאת, שבמקום מה שאדם אחד עושה, יעשו את העבודה הזאת שניים-שלושה אנשים, ואז אלו שנמצאים בעבודה, יהיה זמן פנוי כחצי יום, ואותם נכניס למערכת חינוכית שתעסוק בחיבור בין בני אדם.

המעבר אינו בלתי אפשרי. אנחנו יוצרים מקומות עבודה, לכמאה אלף איש, אנשים חדשים במדינה שצריכים להיכנס לשוק העבודה. מאה אלף האנשים האלו צריכים ללמוד איך אנחנו מתקנים את החברה שלנו, איך אנחנו מתגברים על הבעיה החברתית הזו. קודם כל אנחנו מכניסים אותם ללימוד של חצי שנה או שנה. המדינה מקבלת על עצמה לספק להם מלגה קיומית, ולאחר מכן יש בידינו אנשים שיכולים לצאת לחברה, ולהתחיל לעבוד עם כל האוכלוסייה מלמעלה עד למטה, עבודה בחיבור, זו העבודה החדשה של האדם.

תוכניות קודמות:
הפתרון – המערכת הכלכלית החדשה, קווים לדמותה
הפתרון – המערכת הכלכלית החדשה, מבוא
הפתרון – חכמת הקבלה וחכמת המעגל

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/CLuCr

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest