דף הבית / המשבר ופתרונו / הסנהדרין החדש

הסנהדרין החדש

שאלה: האם יש לך יורש? מי ימשיך את דרכך בחכמת הקבלה?

תשובתי: כל אחד מכם וכולם יחד. אינני חושב שיהיה זה אדם אחד, מפני שהגענו למצב שבו הדור החדש, כל התלמידים שלי, לא נוצרו כדי להיות אינדיבידואליסטים. כעת מתחילה להתגלות התוכנית הכללית של הבריאה שזקוקה לקבוצה. אנו רואים שאם קודם לכן היו מדענים יחידים גדולים כדוגמת ניוטון, לייבניץ, איינשטיין, בור, לנדאו ואחרים, אז כעת ישנם קולקטיבים. כל הבעיות המדעיות נפתרות  על ידי קבוצות יצירתיות מקצועיות. הפריצות המדעיות מבוצעות רק על ידי מאמצים של כמות גדולה של בני אדם.

אותו דבר גם בחכמת הקבלה. אם בעבר היו מקובלים יחידים, אז ככל הנראה זמנם חלף. בעל הסולם, רב"ש ואני, זו חוליית מעבר וכל התלמידים שלי, הנקראים "קבוצה", נולדו, נוצרו וקיבלו חינוך והשכלה כדי שיוכלו לפתור בעיות רוחניות דווקא ביניהם וכדי להוביל אחריהם את השאר. כך היה גם לפני אלפי שנים, ולאחר מכן במשך 2000 השנים האחרונות, בתקופת הגלות. כל זה נעלם וחכמת הקבלה הועברה על ידי יחידים בזרם "דק" בלבד. בזמננו הכול חוזר לתחום המעגל.

שאלה: יוצא שהגענו למצב שהכול החל ממעגל ומסתיים במעגל? הרי "סנהדרין" זו אותה ה"קבוצה"?

תשובתי: כן, בהכרח חייבת להיות קבוצה. קבוצה דומה לבורא, זהו החיבור היחיד שבו אנו נמצאים יחד וכל אחד מאיתנו מתחיל להכניע ולבטל את עצמו ביחס למרכז המעגל (כלומר "מינוס"). במרכז המעגל מתאספות כל הכמיהות והכוונות שלנו לעתיד (כלומר "פלוס"). דווקא הפלוס והמינוס הופכים אותנו להיות דומים לבורא. בסופו של דבר, במרכז המעגל אנו מתחילים להרגיש את האור העליון. הבורא רוצה שננצח אותו. הוא ברא את האגו, ועלינו לתקן אותו באופן כזה שנרגיש את הבורא, נתפוס ונגלה אותו, ולכן נאמר "ניצחוני בניי".

מתוך שיעור בשפה הרוסית, 14.2.2016

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/yehpp

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest