דף הבית / משבר עולמי / המשבר: נקודת מפנה

המשבר: נקודת מפנה

מיכאל לייטמן

כאשר נגיע למשבר האמיתי, נרגיש את עצמנו נשלטים ומנוהלים באופן מוחלט. עכשיו זה מתחיל להתגלות. המדע, התרבות, החינוך, המשפחה – כל תחומי חיינו יעברו הערכה מחודשת ושינויים רציניים.

בסופה של ההערכה המחודשת, נגיע למסקנה, שאנחנו לא יודעים דבר על העולם שלנו, לא מבינים דבר מכל המתרחש, ושאנחנו למעשה מנוהלים באופן מוחלט. ובו זמנית יתעורר בנו צורך חיוני להתעלות מעל עבדות זו. והמצב הזה בדיוק נקרא "עבדות מצרים". וזו באמת עבדות, כשהאדם רואה, שהוא עבד לטבע האגואיסטי שלו, שמכניס אותו למבוי סתום, ועושה בו ככל העולה על רוחו. והטבע מנצל את העובדה, שהאדם מחויב ללכת אחר האגואיזם שלו.

ואז יופיע באדם ההכרח לצאת מהעבדות לטבע שלו. הוא יקבל את הכוח הרוחני לעומת הכוח הגשמי, ובין השפעת שני כוחות אלה יופיע אצלו מקום הבחירה החופשית!

לכן המשבר הזה מהווה נקודת מעבר, אנחנו נהיה חופשיים ולא בהמות. הרי הבהמות מנוהלות בצורה מוחלטת, ואנחנו – עדיין בהמות, ואין לנו לא שכר ולא עונש. כל ההתפתחות שלנו מיועדת רק כדי להביא אותנו לידי הכרת האפסיות העצמית שלנו מצד אחד, וניהולינו מלמעלה וציות לטבע מצד שני. אנחנו ניזעק – ורק אז נצא מהעבדות לדרגת " אדם"!

רשומות קודמות בנושא:
המשבר האמיתי עוד לפנינו
המשבר: יציאה מהגלות
עולם חדש לפניך
ידיעות נוספות במדורים: משבר עולמי, חופש בחירה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/xTsFe

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest