דף הבית / משבר עולמי / המשבר: יציאה מהגלות

המשבר: יציאה מהגלות

photo_rav_gh70_012.jpg

שאלה: כשאדם נמצא תחת שליטה של מישהו, הוא שואף לצאת לחופשי. וכאשר הוא רוכש את החירות, הוא אינו יודע מה לעשות איתה. למה זה קורה? מאיפה זה נובע?

תשובתי: תופעה זו מתרחשת דווקא בזמן המשבר, בזמן המכות, ובזמן ההפוגות שבין המכות. בהפוגה שבין המכות כולם נושמים לרווחה,"ברוך השם". זהו טבעו של האדם. כך מתגלה האגו שלנו, כדי שנבין מה קורה איתו שכבה אחר שכבה. הרי ההפוגות שבין המכות, אינן סיום המכות.

אבל אין ברירה. אנחנו מחויבים לעבור שלב זה, שנקרא "גלות מצרים" ואת "עשר מכות מצרים", עד שכתוצאה מה"ניעור" הזה האנושות תבין, שעליה לקבל תוכנית חדשה להמשך ההתקדמות, ולברוח מהתוכנה הישנה, מהאגו שלה, להבין שהיא נמצאת תחת שליטתו.

היציאה ממצרים מתרחשת, כשאנחנו משאירים את כל התוכניות הישנות שלנו, שלפיהן פעלנו ולפיהן פעלו הבנקים, התעשייה וכל המערכות, ומקבלים על עצמנו תוכנית חדשה. אלא, שאנחנו חייבים לקבל תוכנית זו יחד, "כאיש אחד בלב אחד". לכך בדיוק העולם יהיה מחויב להגיע!

הוא יהיה חייב לקבל את החוק הזה, ללמוד עליו ולדעת כיצד לחיות יחד, מתוך הקיום של "ואהבת לרעך כמוך". השאלה היא, כיצד נשיג זאת, הרי אין אנו מסוגלים לרסן את האגו שלנו.

לכן דרושה לנו שיטה, שתאפשר לנו להיות בקשר עם אותו כוח שייתן לנו את האפשרות לבנות את הקשר הנכון בינינו. אחרת פשוט נאכל זה את זה, ונשמיד את עצמנו!
אנחנו רוצים, שהכוח הזה ישלוט עלינו וייתן לנו את האפשרות להתאחד, ובזכות הצורך והרצון שלנו לכוח הזה, נגלה את האור, שמחזיר אותנו למקור – אל חוכמת הקבלה. ובעזרת האור נתחיל להתעלות רוחנית.

ידיעות קודמות בנושא:
כשכל החיים הקודמים מתים…
הבנקים וקרנות הנאמנות ככבשן

ידיעות נוספות במדור משבר עולמי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Rs1a8

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest