דף הבית / משבר עולמי / המשבר הפיננסי הביא גל חדש של אנטישמיות

המשבר הפיננסי הביא גל חדש של אנטישמיות

photo_rav_gh70_114.jpg

ידיעה (רדיו חדשות צרפת "France Info" ): המשבר הפיננסי בארה"ב הביא גל של הודעות אנטישמיות באינטרנט. בפורומים ובבלוגים הופיעו מאות אמירות מעליבות כלפי יהודים בנוגע לפשיטת הרגל של הבנק להשקעות Lehman Brothers וחברות אחרות. לפי דבריהם של שולחי ההודעות, דווקא היהודים השולטים על הממשלה ועל הפיננסים, הם האשמים במצב הקיים. מאשימים את היהודים בניסיון להרוס את ארה"ב.

התיחסותי: על כך כותב בעל הסולם בהקדמה לספר הזוהר (קטעים מאותיות ס"ז – ע"א):

אם בני-ישראל עולים בשלמותם מעלה מעלה, אוה"ע יכירו ויחשיבו את ערך בני-ישראל, ואם ח"ו להיפך, שהאדם הפרטי מישראל, מגביר ומחשיב את בחינת חיצוניותו, שהיא בחינת אוה"ע שבו על בחינת ישראל שבו, אז גורם במעשיו שאוה"ע עולים מעלה מעלה, מתגברים על ישראל ומשפילים אותם עד לעפר. מתוך העסק בספר הזוהר ובחכמת האמת, יזכו לצאת מתוך הגלות לגאולה השלימה, וכל האומות יודו ויכירו בשבחם של ישראל עליהם. אבל אם ח"ו להיפך, שהאדם מישראל, משפיל מעלת פנימיות התורה, אוה"ע ישפילו ויבזו את בני ישראל, ויחשיבו את ישראל כמו שהיו דבר מיותר בעולם. ואין לעולם חפץ בהם ח"ו.

הרי לעיניך, שגאולת ישראל וכל מעלת ישראל, תלוי בלימוד הזוהר ובפנימיות התורה, ולהיפך, כל החורבנות וכל ירידתם של בני ישראל, הם מחמת שעזבו את פנימיות התורה, והשפילו מעלתה מטה מטה, ועשו אותה כמו שהיתה ח"ו דבר שאין צורך בו כלל.

מסכת יבמות ס"ג: "אין פורענות באה לעולם אלא בשביל ישראל". דהיינו כמ"ש בתיקונים הנ"ל שהם גורמים עניות וחרב ושוד והריגות והשמדות בעולם כולו.

תיקוני הזהר (ל"ג): "אוי להם לאותם אנשים שאינם רוצים להשתדל ולהבין בחכמת הקבלה, שהם גורמים במעשיהם הללו, שיהיו עניות וחרב וחמס וביזה והריגות והשמדות בעולם".

הנה מעתה מוטל רק עלינו לתקן את המעוות החמור הזה ואז כל אוה"ע יכירו ויודו במעלת ישראל עליהם. ויקיימו הכתוב (ישעיה י"ד) "ולקחום עמים והביאום אל מקומם, והתנחלום בית ישראל על אדמת ה' וגו'. וכן (ישעיה מ"ט) והביאו בניך בחוצן ובנותיך על כתף תנשאנה. וז"ש בזוהר נשא דף קכד ע"ב וז"ל בהאי חיבורא דילך דאיהו ספר הזוהר וכו' יפקון ביה מן גלותא ברחמי דהיינו כמבואר. אכי"ר".

הוספה: אך ישנה אפשרות שהאירועים יתפתחו בדרך אחרת, זאת אם בכל מדינה הכוחות "הפטריוטיים" יחד עם המעמד הבינוני המדלדל יצרו מצב הדומה למצב בגרמניה ב-1929, כאשר הם דרשו שלטון חזק ופיצוי על מצבם המושפל, שבעקבות כך הופיעו הפאשיזם והנאציזם. בעל הסולם כותב על ה"אלטרנטיבה" הזו לדרך הקבלית ב"כתבי הדור האחרון" המופיעים בספר "הדור האחרון". רוסיה היא אולי הקרובה ביותר לזה מכל המדינות האחרות.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/xqBgn

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest