דף הבית / כלכלה / כסף / המשבר הגואל

המשבר הגואל

ידיעה: בכל מקום ובכל דבר אפשר למצוא צדדים חיוביים. אפילו במשבר שפוקד את אירופה. בזמנים הכלכליים הקשים, מספר הגירושים יורד באופן משמעותי, בני זוג נאלצים להמשיך לחיות יחד, ועל פי רוב לדוּר בכפיפה אחת.

הספרדים אינם משוללים מחוש הומור ואופטימיות, והם אומרים, שאם בזמנים קשים נהיה קשה יותר להתגרש, אז לא הכול כל כך רע. אם בעבר בני זוג נלחמו על הזכות להשאיר לעצמם את הבית, אז עכשיו הם מתווכחים על כך שלא רוצים למכור אותו, מפני שאף אחד לא רוצה לקחת על עצמו את החובות. לעיתים די קרובות, זוגות שהתגרשו נאלצים לחזור ולחיות יחד מטעמים כלכליים.

תגובתי: משבר, זו קריסה של הטבע האגואיסטי הקודם שלנו ולידתו של הטבע האלטרואיסטי. זהו תהליך היסטורי, כלומר, ממושך וכרוני. הוא נכפה עלינו. שינויים מסוג זה כבר היו מספר פעמים בהיסטוריה שלנו. אבל לראשונה אנחנו יכולים להשתתף בצורה חכמה בלידה החדשה, ובזה להקל על מהלך תהליכי הלידה. אחרת, מחכות לנו, כמו בעבר, מהפכות ומלחמות, בו זמנית בכל רחבי העולם.

המשבר מתרחש בכל תחומי החיים שלנו, מפני שזהו משבר של הטבע שלנו, דווקא אותו עלינו לשנות: באופן הכרתי, על ידי חינוך אינטגרלי עצמי, או באופן בלתי הכרתי, כאשר הייסורים יאלצו אותנו לקבל את השינויים החדשים. כפי שאנחנו רואים, המשבר ברמה האישית מלמד אותנו את החיים "הנכונים".

ידיעות קודמות בנושא:
לידה של דבר חדש
לגדול במעגל של חברים
החוק של האיזון הכללי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/YBz3s

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest