המרגלית היקרה

ב"הקדמה לתלמוד עשר הספירות" בעל הסולם מעלה את השאלה: איך אפשר להגיע לאהבה ללא גילוי הבורא. השאלה הזאת מכניסה אותנו למבוכה. כי אם נמצא לפניי בעל הבית, שמתייחס אליי באהבה, אז גם אני יכול לגלות כלפיו יחס זהה. אבל מה לעשות אם הוא נסתר? איך ואת מי אני יכול לאהוב במקרה כזה?

אני זקוק לאיזשהו גילוי, לאיזושהי תפיסה, הבנה, דמיון וכיוון כדי לפתח בתוכי את האהבה. אחרת איך אפשר להגיע מהעולם שלנו לכלים של השפעה? האם זה בכלל ריאלי? הרי הם מנוגדים לי לפי הטבע, לפי האופי. זה כמו לעבור מיסוד החיים החלבוני לסיליקון, שמבוסס על יסודות אחרים לגמרי. למעשה, דבר שכזה הוא פשוט בלתי אפשרי.

אנחנו סומכים על האור העליון, אבל הוא פועל בתנאי שאנחנו רוצים את זה. אז איך לרצות? ועוד לרצות חזק יותר ממה שאנחנו רוצים להתקיים במצב שלנו? איך אפשר להשתוקק לזה מבלי לראות, להרגיש ולהבין שום דבר?

אני מתחיל את הדרך מהאגו שלי, מהרצון לקבל. איך אני יכול להמית אותו? אני מוכן לזה רק בתמורה לאגו גדול עוד יותר. אחרת אין לי כוחות. אז מהיכן אני יכול לקחת את הכוח השלישי? הרי בלעדיו אני לא יכול לקבל החלטה ולא יכול לממש אותה.

בתשובה לכך, אומר בעל הסולם, שיש לנו "מרגלית יקרה" שתאפשר לנו להפוך את עצמנו ולהיות כמו הבורא.

אך תחילה עלינו להבין את השאלה עצמה. היא מצטיירת מתוך הדוגמא של העשיר והעני: אם העשיר אוהב את העני, העני מתחיל לנצל את זה ו"לסובב" את העשיר: "אם הוא כבר אוהב אותי, אז אני אקבל ממנו".

אבל היכן אני יכול למצוא את האהבה הזאת כדי להתחיל לפעול? היכן אפשר להרגיש שהבורא אוהב, משפיע, כדי להתחיל לעשות מניפולציות, אם לא עליו, אז על עצמי? כך או אחרת, אני זקוק לקשר. במה הבורא מתגלה אליי, כאשר הוא מאפשר לי לתפוס את "המרגלית היקרה" הזאת ולהגיע להצלחה? כדאי לנו לשאול את עצמנו את השאלה הזאת.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "הקדמה לתלמוד עשר הספירות", 02.02.2012

ידיעות קודמות בנושא:
קדימה, לקראת… ההסתרה
קצה החוט
האם אני רוצה בגילוי הבורא?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/B9VqI

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest