מפתח ל"סגולה"

ספר הזוהר, זה מפתח ל"סגולה". כל אדם שרוצה משהו, יכול לקבל את זה. לא חשוב מה הוא רוצה בדיוק. הרצון של האדם תמיד משפיע. כי אנחנו נמצאים בשדה הכוח של הרצון, והכוח הזה משפיע. ככל שהרצון חזק יותר, כך הוא משפיע יותר, ככל שהרצון חלש יותר, כך הוא משפיע פחות.

אבל חוץ מזה, הרצונות האלה מסודרים לפי סולם היררכי, במישורים שונים. בכל מישור רצון חזק יותר בולע רצון חלש. אבל בהתאם לאיכויות, הרצונות נמצאים בדרגות שונות, ורצון בדרגה יותר גבוהה, אפילו בהיותו חלש, מנצח רצון חזק מדרגה יותר נמוכה. כלומר האיכות חשובה יותר מהכמות, מהכוח.

חוץ מזה, יש עניין של רצון ישר והפוך. כתוב: "תעשה רצונך כרצונו". זה אומר, שאם אני רוצה שספר הזוהר ישפיע עליי בצורה טובה, ישירה, אז אני צריך לעשות את הרצונות שלי זהים לשלו, כלומר להגיע לכזה מצב שבאמת ארצה להשפיע, לתת. אז ה"סגולה" הזאת שנסתרת בספר הזוהר תשפיע עליי ישירות: יש לו את מה שאני מבקש והוא נותן לי.

בעוד שאם אני מבקש מהבורא קבלה: "אני רוצה את זה, ואת זה ואת זה! תן לי! תן לי! תן!", אז זה לא קיים ברוחניות, ואז האור העליון ישפיע עליי בצורה הפוכה. כלומר הוא מביא לי קצת יותר חושך, ואז אני לאט לאט מחכים וכעבור מספר שנים של התפתחות אני מרגיש שזו לא הדרך ומתחיל להשתנות.

עד שלא תתבצע בנו מהפכה פנימית, ואנחנו נרצה את מה שרוצה האור העליון, אנחנו לא נקבל ממנו עזרה נכונה וישירה.

לכן, כאשר אנחנו נמצאים מול ספר הזוהר, כדאי לנו להבין שאלפי בני אדם ביקשו מהספר הזה כל מיני סגולות ולא קיבלו שום דבר, ורק יחידים ידעו איך צריך לבקש מהספר הזה, מפני שציפו לקבל ממנו את כוח ההשפעה, את תכונת ההשפעה, ורכשו אותה.

הכול תלוי איך לבקש ומה לבקש. אם אנחנו מבקשים את תכונת ההשפעה, וכולם יחד, אז בדיוק בצורה הטובה ביותר תואמים ל"סגולה" הזאת ואז היא פועלת עלינו.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 28.04.2014

ידיעות קודמות בנושא:
איזו "סגולה" אנחנו מחפשים?
תרופה נפלאה שנקראת "זוהר"
דוגמא לגילוי הקוד של הזוהר בתוכי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/PYWII

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest