המעבדה המושלמת

שאלה: ממי או ממה אנחנו מבקשים חיבור ותיקון בזמן קריאת ספר הזוהר?

תשובתי: אני נמצא במציאות שמלאה בכוח שנקרא "האלוקים", "העליון", "הבורא", "האור". רק שהכוח הזה נסתר. הוא מחזיק את הכול בשלמות, אבל היא נסתרת ממני. מגלים לי חיים בכל מיני צורות לא מושלמות, כדי שאני אבקש את השלמות. אבל אני צריך לתאר לעצמי בעצמי מהי אותה השלמות.

יכול להיות ששלמות פירושה שאני אהיה מלא, גדול, חכם, ידוע, בעל שליטה? או שהשלמות היא בכך שבמקום לקבל את כל המילויים הללו, אני דווקא מזלזל בהם ומתעלה מעליהם לאהבה והשפעה? – לא, גם זו אינה שלמות. אז מה היא כן?

אנחנו צריכים ללמוד על השלמות מהעליון, כי הוא שלם. וסתם כך להשפיע, סתם כך לאהוב מישהו – זו גם כן אינה שלמות. את השלמות אני צריך ללמוד מהעליון, ממי שנמצא מעליי.

אז אני מבקש ממנו לגלות לי מהי השלמות. ואת זה מגלים לנו. כל העולם מגלה שחסרה לו שלמות, ותחת השפעת המכות, שבאמצעותן הבורא מגלה לבני האדם את חוסר השלמות שבהם, הם לומדים, בין מכה למכה. כי בין המכות ישנן הפסקות, שנועדו להכרה, להבנה, להשגה של מה שהיה רע ושל מה שיכול להיות יותר טוב. כך האנשים מתקדמים, כפי שכתב בעל הסולם: הם הורסים את המצב הקודם, מאחר והם אינם מסוגלים לסבול אותו, ומסכימים עם המצב החדש, שמקודם לא רצו להסכים איתו, ועכשיו הם רואים שהוא רצוי. אבל זוהי דרך של ייסורים, דרך האבולוציה של התפתחות הטבע.

אבל אם אנחנו רוצים להתקדם מהר, מתוך הכרה, הבנה והשתתפות עצמית – אז אנחנו צריכים לחפש בעצמנו מה נקרא "שלמות". ואז אנחנו מבקשים מהבורא שיתגלה וייתן לנו את השכל והרגש המתאימים.

לשם כך הוא מציב תנאי: "אתה רוצה לגלות אותי? רוצה ללמוד את המערכת, להתקדם באופן הכרתי, להבין ולהשיג מהי השלמות, מהם החיים, מהי המערכת של המציאות? בבקשה! גם אני רוצה את זה. אני רוצה שתהיה בן ולא עבד.

אך לשם כך אתה צריך לבצע פעולות, תרגילים, כמו במעבדה, שעל ידם אתה תלמד את המערכת הזאת. איך? – בקבוצה. אם אתה מוכן להתחבר עם החברים, ללמוד מה נקרא "חיבור", מה זה "אחד, יחיד ומיוחד", מה זאת אהבה על פני השנאה – אז יש לך את מערכת היחסים עם החברים.

אני סידרתי לך את המערכת הזאת. הבאתי אותך אליה, נתתי לך מורים מכל הדורות, שכבר השיגו את המערכת הזאת ותיארו אותה עבורך. הכול בידיים שלך – קח ותתחיל לממש. לפי מידת ההתקדמות שלך, אני אגלה לך יותר ויותר אמצעים. וכך אתה תבין, תשיג ותגלה מה זאת שלמות".

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 13.02.2012

ידיעות קודמות בנושא:
להבין את המקובלים הגדולים
השתתפות חובה
ההידמות שלי לבורא

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/3Snrp

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest