ההיענות לבקשה

שאלה: האם אפשר לסלול את הדרך הרוחנית בצורה שההפרעות יהיו לעזר ולא ייראו כמכשולים שלא ניתן להתגבר עליהם?

תשובתי: הבעיה היא לא המכשולים. מגלים לך בדיוק את מה שעליו אתה יכול להתגבר. מדובר על נוסחה מערכתית של הקשר בין האורות והכלים. אף אחד כאן לא מחליט שום דבר לפי ההבנה שלנו. כי הבורא הוא הטבע. בהתנגדות בין קו ימין לקו שמאל תמיד נותנים לך מלמעלה את הקו האמצעי, ואתה צריך לבנות מלמטה יחס זהה למה שמתרחש.

אם זה לא יוצא לך, זה עניין אחר. אבל בכללות, הכול ממומש בצורה אופטימלית, בהתאם לחישובים שונים. אנחנו חיים בעולם מושלם, במערכת שלמה. בכל רגע היא יוצרת עבורי את התנאים הטובים ביותר לתיקון. אפילו אם אני שוכח ומתנתק, זה בא ממנה, מפני שכך צריך להיות המצב שלי עכשיו. ולכן, מה שלא יבוא אליי – הבעיה היא: איך אני מגיב לזה.

יכול להיות שחוסר התגובה מצידי נובע מכך שלא דאגתי לקבוצה, לגורמים שצריכים לעורר אותי. אבל מלמעלה אין שום עיכובים ודחיות. האין-סוף פועל עלינו. כל הבעיות (מ"ן) שלנו מגיעות לשם, וכל התשובות (מ"ד) יורדות משם, בכל רגע. הקשר הזה לא נפסק, אלא כל הזמן הרשימות מתחדשות. אנחנו מתארים לעצמנו קו קשר ארוך מאוד, שעובר דרך כל 125 המדרגות, אבל בעצם הכול הרבה יותר פשוט.

שאלה: מה צריכה להיות התגובה שלנו לפעולות המערכת?

תשובתי: אנחנו צריכים להעלות בקשה לתיקון (מ"ן) ולא יותר מזה. אני מבקש מהמערכת להיות כמוה, ואני מבקש זאת לפי מידת הכוחות שלי. כי כל מערכת אין-סוף היא הבורא, השלמות. ורק אליה אנחנו משתוקקים.

שאלה: נניח שנתקלתי בבעיה חומרית – בכסף, בבריאות או במשפחה – כיצד להגיב על כך בבקשה נכונה?

תשובתי: אתה צריך לפעול במישור הגשמי כדי לפתור את הבעיה שהתעוררה, על אף שברור לך שהכול בא מלמעלה והכול ייפתר בדרגה הרוחנית. נדמה לנו שאנחנו נתקלים בבעיות גשמיות, אבל למעשה, ודאי שהרקע שלהן הוא רוחני.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "הקדמה לתלמוד עשר הספירות", 13.02.2012

ידיעות קודמות בנושא:
לעולם הגשמי חוקים משלו
הקשיים הם עזרה מלמעלה
היחסים שלי עם העולם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/UCujc

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest