דף הבית / אקטואליה / המחשבות שלי ב – Twitter

המחשבות שלי ב – Twitter

תוצאת תמונה עבור טוויטר תרומה לישראל

חבילות עצומות של תרומות, אוכל, ציוד ועוד ועוד נערמות לגבהים שיפוזרו בין החיילים. אנשים נותנים ונותנים, לא חוסכים ולא שואלים למי הם שולחים ומה דעותיו.

אין דעות עכשיו. הלב היוצא לעזור ולעודד, הכעס על האכזריות, סיפורי הגבורה, הצער והדמעות, ממיסים את הקרח ומרככים את הלב.

במצב הזה יש לכרות ברית. כשיש אהבה שנובעת ממעיין רגש אינסטינקטיבי, כמו עכשיו לאור המצב, אז דווקא צריך להסתכל קדימה באופן מפוכח ומודע, להבין מתוך שכל ישר ומאורעות היסטוריים דומים, שכל החום שיש בינינו יקפא בהכרח כאשר שטף הזוועות יתחיל להתמזג בים של שגרה.

בברית הזאת תלויים ההווה שלנו וכל העתיד. בהבטחה שאת מה שיש בינינו כרגע באופן בלתי אמצעי ישר מהלב, נמשיך באופן הכרתי אחר כך, מעל לכל טינה ואיבה והאשמה רגילה – שתעלה מתוך אותו לב עצמו. החכם רואה את הנולד.

"כריתת ברית נעשתה בכוונה תחילה על העתיד לבוא. היינו לאחר זמן, יכול להיות שהם לא ירגישו את האהבה כמו עכשיו… כמו שהייתה בעת התייסדות החברה, מכל מקום כל אחד צריך להתגבר על דעתו ועל ידי זה יתוקן הכול", כתב המקובל ברוך שלום הלוי אשלג.

התייסדות החברה העברית הייתה בבבל סביב אברהם אבינו, בתקופה שיצרים חדשים הופיעו באנושות, תאוות מוגברות שגרמו לריחוק בין אנשים. כל אחד נתפס בעיני האחר כמאיים על מילוי מאווייו. אויב בפוטנציה. אברהם לא נשטף בזרם, הוא עצר ושאל מה קורה ולמה. מתוך כך הרים עיניים לתהות מה מסובב ומנהל את העולם, ותפס שזה כוח הופכי ליצרים שמופיעים בו וסביבו. כוח נתינה, מקור השפעה נצחי. צריך להידמות לו באופן מודע, כך ידע, כנגד היצר הטבעי שילך ויגדל. זאת המשימה האנושית.

מי שהזדהה עם אברהם, שהלך וסיפר את מה שגילה, הצטרף אליו ונוצרה קבוצה – חברה שהתלכדה סביב רעיון רוחני להידמות לכוח העליון. מכאן נחקק חוק יסוד העם "ואהבת לרעך כמוך". בדרך שבה הבורא אוהב אותך, תאהב את חברך. לא פחות.

אותה קבוצה הוכרזה כאומה תחת הנהגת משה רבנו. סביב הר סיני כרתנו ברית עולם של ערבות הדדית, שמאז נחלצת ונלחצת מאיתנו בעת צרה לישראל. כמו היום.

מאז מעמד הר סיני ידענו עליות תלולות וירידות חדות, חיבה מלאת רכות ושנאה קשה כמוות. בכל אותם אירועים חזר העם בעור שיניו אל הברית, שהרימה אותו מבור עמוק למדרגה יותר גבוהה של אחדות. בימי בית שני גבהה כל כך השנאה בינינו שנשברנו. הברית הופרה ומאז לא חזרה, עד היום אנחנו אחים לעת צרה. זרים ומנוכרים בשגרה.

"אם ה' לא יבנה בית, שווא עמלו בוניו בו", כתב דוד המלך. כל תקוותינו בכוח העליון המאחד בחוגו את כל הניגודים לשלמות. אם הוא לא יהיה בסוד בניין החברה הישראלית, נהיה רק אוסף של נימוסים ומוסר, תולדה של יצר אנושי שמנסה להסוות את טבעו ולא עומד בפרץ של עצמו. תקוותנו שלא יעזוב אותנו, שילווה אותנו עד גמר החיבור האמיתי בינינו כולם, ובינינו לבינו.

ההבטחה שלנו להיות באחדות מעתה והלאה, בתפילה לכוח עליון שיממש את הברית, היא התרומה הגדולה ביותר שאנחנו יכולים לתת, לחיילים, למשפחות האבלים, לכלל ישראל. זאת תרומה רוחנית.

אנו מחבקים את עם ישראל בשעה קשה זו. שולחים תנחומים למשפחות ההרוגים. מתפללים לשלום השבויים והחטופים. מוסרים החלמה מהירה לפצועים, ומחזקים את החיילים וכל אנשי הביטחון. אנחנו ממליצים לכולם לקרוא במקורות של גדולי ישראל, בהם נמצאים הכוונה, העידוד, והכוח לשמור על האחדות בינינו.

תוצאת תמונה עבור טוויטר יחד על המשמר

כל אחד נקרא לעמוד על המשמרת, כל אדם מישראל נדרש עכשיו לתפקיד בלי דיחוי. הילדים שלנו, השכנים והחברים מגויסים ללוחמה, ולנו בעורף יש משימה גדולה, להתפלל עליהם ולבקש על שלום ישראל.

תחילה להצטער מאוד על הפירוד שנתנו לו להתפשט בינינו בלי הפרעה והנחית עלינו מכה של מאות מתים ואלפי נפגעים. ואז לבקש בכל הכוח לשנות את המצב ולהתחבר עוד היום בלב ונפש. רק כוח החיבור שיהיה בינינו מסוגל לשמור על הנמצאים בקו האש ולהרים את העם מהנפילה וההפסד.

"ומי שדוחה רגע שנוכח פניו, כי מוקשה הוא, מגלה כסילותו לכול, שכל העולמות וכל הזמנים אינם כדאים בעדו", כתב המקובל יהודה אשלג, בצורה קצרה ומוחלטת. אסור לנו לשבת ברגשות מרירים ובעצבים סוערים, לדחות את הדברים ולהגיד מחר, כשתיגמר המלחמה אולי נחשוב על המצב בינינו. לא, דווקא עכשיו. כי אין שום תקנה למצב בלי לברר למה הוא בא, בשביל מה הוא בא, ומה אנחנו צריכים לעשות בהתאם לכך.

מתוך הבירור נכוון לכוח העליון, משום שהוא המקור לכל מה שקורה לנו. אין כאן עניין דתי, אלא הסקה שהכוח שהוליד ומנהל את המציאות הוא אחד, וכנגדו עלינו להיות אחד. "כאיש אחד בלב אחד".

חייבים להשתדל להכניס את הכוח הזה העליון שכולו אחדות לתמונת המציאות שלנו. לקחת את כל הקושי והכאב ולפנות איתם אליו בבקשה שידביק, שיאחה, שירפא. שיקרב בינינו ואליו. לבקש להיות קרובים בליבנו לכל חלק וחלק בעם, ולא רק בגלל שיש מלחמה עכשיו, אלא משום שזה תפקידנו.

לא יניחו לנו להיות בפירוד בלי שנסבול מכך, בגלל שנועדנו להיות אומה שחיה לפי החוק של "ואהבת לרעך". ואין הפסק בדרישה מאיתנו למלא את ייעודנו. כמו ילד שהולך לבית הספר, ובסוף היום כבר מונחים לו בתיק שיעורי הבית למחר, כך אנחנו נדרשים לקבל כל יום את השיעור בחיבור שלנו. והלוואי שלא נצבור יותר פיגור ונזדרז לתקן את הלב, נעמוד כולם על המשמרת בעבור ילדינו, שכנינו וחברינו.

תוצאת תמונה עבור טוויטר עת להתאחד – להמשך צפייה לחץ כאן

קראו עוד בטוויטר שלי.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest