דף הבית / אקטואליה / ישראל היום / המהות האמיתית של הציונות

המהות האמיתית של הציונות

שאלה: בקונגרס הציוני הראשון בבאזל, התקבלה תוכנית השואפת להקמת בית לאומי לעם היהודי. 125 שנה אחרי, אנחנו רואים מגמה של גלובליזציה ושאיפה לטשטש גבולות ברחבי העולם. בקרב יהודי התפוצות וגם בחברה הישראלית המודרנית, קיים קיטוב ופילוג בכל הנוגע לחזון, למעמדו של העם היהודי ולריבונות שלו במדינת ישראל. מיו העם היהודי, ומה תפקידו בימינו?

תשובתי: אני חושב שאומנם דיברו אז על הקמת מדינת ישראל, מדינה יהודית, אבל זה התקיים זמן מה, והיום אנחנו רואים שזה לגמרי "פאסה". זה עשה משהו בהיסטוריה, אבל נראה לי שאין מקום למדינה כזאת בעתיד אם לא נחנך את העם, את העולם, אם לא נעביר את המסר שלנו לכל העולם, כי עם ישראל צריך להביא לעולם חזון. יהודים הם לא סתם איזה עם קטן שצריך מדינה קטנה לחיות בה כמו כל שאר העמים, אלא הם צריכים להיות דוגמה לכל האנושות. אם לא ניתן לכל עמי עולם דוגמה נכונה איך לחיות יחד ואיך להיות בקשר נכון עם כל העמים, אז בשביל מה אנחנו קיימים? לא צריכים את עם ישראל ולא את מדינת ישראל.

שאלה: אז מהי הציונות חדשה?

תשובתי: הציונות החדשה היא בניית דוגמה נכונה לכל העולם, שכולם יתכנסו להיות כמדינה אחת, עם אחד, וכולם יבינו וירגישו שזה העתיד שלנו.

 

מתוך ישיבת כתבים, 31.3.2022

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/3WWpS

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest