הכפתור הנסתר

Laitman_2011-07-21_1881_w.jpg

שאלה: מאמצים פנימיים מביאים לאדם סבל. האם אפשר לומר שהסבל הזה בא במקום הסבל שמגיע ישירות מהטבע, סופות ההוריקן ואסונות הטבע האחרים?

תשובתי: בעקרון, כן. במקום לבנות מחדש את הבתים שנהרסו על ידי ההוריקן ולהמשיך לספוג מכות נוראיות אחרות, אפשר לעבור לעבודה פנימית ולעשות מאמץ נפשי. המאמצים צריכים להיות איכותיים, אף עפ"י שהטבע מאלץ אותנו לעבור למאמצים כמותיים.

יש הבדל עצום בין איכות לכמות. זה מוכר לנו מחוקי הפירמידה שמתחלקת לארבע דרגות: "דומם" (ד), "צומח" (צ), "חי" (ח) ו"מדבר" (מ). בדרגת ההתפתחות "מדבר" אנחנו משקיעים מאמץ בכוונה.

אבל שאר האנשים, נמצאים בדרגה הנמוכה ביותר. ותחשבו אילו מאמצים הם צריכים להשקיע לכל הרוחב של בסיס הפירמידה. הם יצטרכו להתגבר על שטח גדול של רצון ואיזו כמות גדולה של בטון וברזל יצטרכו להפוך, כמה שעות עבודה הם יבזבזו ואלו בעיות ומחלות יצטרכו לעבור. איזה מחסור אדיר הם יצטרכו להרגיש!

אנחנו שנמצאים מעל, יכולים להחליף קשיים וייסורים של מיליארדי בני אדם לאורך שנים רבות, בלחיצת כפתור אחת .

אבל אל תחשוב שללחוץ על הכפתור, זה יותר קל מלעבוד אלף שנה בעבודות פרך. לא במקרה בני ישראל זעקו במדבר והיו מוכנים לחזור למצרים לעבודות פרך אצל פרעה , העיקר לא ללחוץ על הכפתור.

זאת מהות ההחלטה שהאדם צריך לקבל, לכן עולמנו לא יעלם עד גמר התיקון.

על ידי הלחיצה על הכפתור הזה, עליך להיות מודע ולהבין מה קורה. אתה לא יכול סתם ללחוץ עליו ולהיות מופתע מהתוצאות. ברוחניות אתה לוחץ על הכפתור רק לאחר שאתה מכיר את כל הפעולות שדרכן אתה עובר. במילים אחרות, צורת הגאולה כבר נמצאת בתוך גולה.

אתה חייב לתאר לעצמך את התהליך, אחרת אין לך בחירה. מכיוון, שלבחור זה נקרא שאתה מבין את העתיד ובוחר דווקא בו.

מבחינה איכותית, העבודה הזאת יותר קשה מהעבודה הרגילה. לכן, אפילו אלו שהיו מסוגלים לבצע אותה, צעקו: "בואו נחזור! בואו נחליף את העבודה הזאת בעבודה הקודמת!"

שאלה: מדוע המקובלים אומרים "דרך התורה יותר קלה מדרך היסוריים" ?

תשובתי: אתה מנסה לשקול באותן יחידות משקל דברים שונים לגמרי, קוונט של אור ומיליארדי טונות של סלעים. האם ניתן להשוות ביניהם? האנרגיה הפנימית של האור, גדולה פי מיליארדים מהמשקל הגשמי של הסלעים. אבל בתפיסה האגואיסטית שלך, בחושים המדומים, הדברים האלו בלתי ניתנים להשוואה. תחילה צריכים לשנות את סולם הערכים. נאמר: "צדיק-יסוד עולם". עוצמתו וערכו הרבה יותר גבוהים מזו של כל האנושות . בלעדיו האנשים לא מסוגלים לעשות דבר, הם בכלל לא קיימים ברוחניות. לכן, אתה לא יכול לשקול את שני סוגי המאמצים האלו על ידי אותו המכשיר.

שאלה: האם בסופו של דבר כולם יצטרכו ללחוץ על הכפתור הזה?

תשובתי: לא. אפילו לא כל בני ישראל, כלומר, כל מי שמשתוקק ישר לבורא. כולם משתתפים בלחיצה על הכפתור, אבל קשה לומר מי יקבל בעתיד את התפקיד הראשי.

מצד אחד, האדם לא יכול להתקדם בלי מנהיג. בכל דור צריך להיות מישהו שמושך ומוביל קדימה את האחרים. מצד שני, יתכן שיהיה משהו שדומה לסנהדרין, קבוצת האנשים שמוכנים ומסוגלים בקשר ביניהם, למצוא את הכוח הכללי שיהיה המנהיג ויוביל. לא נראה לי שמישהו יכול לתת חזית ברורה, אבל זה לא חשוב. העיקר שאנחנו מתקדמים. מה שיהיה נחוץ, זה מה שיקרה. חוסר הידיעה במצב הזה, לא מהווה בעיה.

כך או אחרת, כולם ישתתפו בתהליך. ועד סוף גמר התיקון, עד הלחיצה האחרונה כולנו נהיה בפירמידה. רק האור של גמר התיקון יהפוך את הקו לעיגול. המדרגות של הסולם הרוחני לא משתנות ורק כאשר כל ה"מלכות" תיכנס לתיקון ותגיע עד כתר ותשתווה אליו, אז כל הצורות ייעלמו חוץ מהעיגול.

שאלה: האם הכפתור הזה הוא אהבת הזולת?

תשובתי: כן. אבל דרך אהבת הזולת אנחנו משתוקקים לאהבת הבורא. חייבים לזכור זאת.

מתוך שיעור על המאמר "מתן תורה", 04.11.2012

ידיעות קודמות בנושא:
חוסר ידיעת חוקי הטבע אינו פוטר מערבות הדדית
סביבה טובה עבור העולם
נציגי העולם העליון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6xqpi

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest