דף הבית / משבר עולמי / הכוח השלישי

הכוח השלישי

laitman_2010-03-12_9584-70.jpg

היום האנושות הגיעה למצב שהאגואיזם הוא כל כך עצום, שאפילו היא כבר איננה חולמת על האדם האלטרואיסטי והטוב. פעם עוד קיווינו שנוכל לחנך את האדם להיות טוב, אבל המאה ה-20 סיימה את החלום הזה. אנחנו מבינים שהאדם פשוט אינו מסוגל לזה.

זהו מצב נפלא, הגענו כבר להכרת הרע שלנו!

כעת נשאלת השאלה: האם האדם יוכל להמשיך ולהתקיים בעולם הזה, אם לא ייהפך לאלטרואיסטי יותר? היום מתגלה המערכת הגלובלית הכללית, הכפר הקטן העולמי, היכן שכולם מקושרים הדדית, האם אנחנו יכולים לשרוד במצב החדש הזה אם לא נהיה אלטרואיסטים?

ברור שלא נוכל להמשיך ולהתקיים בצורה כזאת!

אז אנחנו נופלים לתוך מלחציים. מצד אחד, עלינו להשפיע זה על זה ולהיות כאיש אחד בלב אחד, אחרת לאנושות אין שום סיכוי לשׂרוד. ומצד השני, אין לנו שום סיכוי להשיג זאת בכוחות עצמנו! זה פשוט בלתי אפשרי!

אז אנחנו מגלים שקיים כוח שלישי, הבורא, שיכול לבצע זאת.

ניתן להגיע לבירור הזה בדרך של ייסורים נוראיים, מלחמות ומגפות שיחייבו אותנו לגלות את הנחיצות בכוח הבורא, שישכין שלום בינינו. אך זוהי דרך מאוד ארוכה וקשה בהתפתחות הטבעית.

האפשרות האחרת היא, שאנחנו נבין את המצבים שעלינו לעבור, על ידי לימוד והפצת חכמת הקבלה, נפיץ את הידע הזה בכל העולם ונמשוך את האור העליון שיתקן אותנו. הוא ייתן לנו את תכונת ההשפעה שאיננו מסוגלים להשיג לפי טבענו. ואנחנו נשיג את התיקון בדרך הקצרה והנוחה, על ידי זירוז הזמנים.

מתוך שיעור על עיתון "האומה", 25.03.2010

רשומות קודמות בנושא:
על איזו חברה כתב בעל הסולם?
כיצד על האנושות להתאחד?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/qFCD5

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest