היררכיה רוחנית

כנס בולגריה. שיעור מס' 2.

שאלה: אנחנו שמענו הרבה פעמים, שתחילה צריך להיות מתוקן עָם ישראל. האם כדאי לנו להתרכז על התיקון שלו כדי להתקרב למטרה שלנו, ובזה לעשות נחת רוח לבורא?

תשובתי: עָם ישראל, נקרא אותו החלק של האנושות שמשתוקק לבורא בדרך של חיבור ואיחוד ביניהם. ורק הם! אין כזה מושג "ישראל" מהטבע, שכביכול מישהו נולד ישראלי ומישהו לא. אנחנו יודעים שהמושג הזה הופיע לראשונה בבבל העתיקה.

בעולם הרוחני המושג "ישראל", זה כיוון לבורא בדרך של איחוד ביניהם, יצירה של רצון בתוכם, הדומה לבורא, כלומר של אחד, יחיד ומיוחד. לכן, קודם כל, אנחנו מהווים את אלה שרוצים להשיג את הבורא באיחוד שלנו.

המעגל הבא שעליו אנחנו צריכים לעבוד, זה אותם אלה שלפני 2000 שנה היו נמצאים במצב הזה ונפלו ממנו. קיים בהם "רשימו" ניסתר, שעובד בכיוון שלילי, בזה שדוחה אותם מהשגה רוחנית, מפני שהכלי השבור פועל בכיוון ההפוך.

ואם למישהו מאיתנו יש לפחות אפשרות מינימלית, אז אנחנו צריכים לנסות בכל הדרכים האפשריות לעבוד עם אנשים כאלה. אצלנו בישראל קיימת אפשרות כזאת, מפני שכאן הם הרוב.

שאר האנושות, זה אומות העולם, שבהם גם כן קיימים "רשימות", אבל הם אף פעם עוד לא התעוררו בהם: לא בבבל, לא לאחר בבל ולא עכשיו. איתם אנחנו נעבוד בסוף, כי ככל שאנחנו נרכיב חלק פנימי חזק יותר, כך יהיה לנו קל יותר לעבוד עם החלק החיצוני הזה שמרוחק מההשתוקקות הרוחנית.

לכן התיקון נעשה מהחלק הפנימי לחלק החיצון. על זה בעל הסולם כותב ב"הקדמה לספר הזוהר" (סעיפים 60 – 70).

כל בני האדם שמשתוקקים להשגה ולגילוי של הבורא בכל העולם, מהווים "ישר-אל", המשתוקקים אליו. אם לא יהיה להם איחוד וחיבור ביניהם וחיבור עם האור, אז לא יתכן שהאור יתפשט מהם תחילה לעָם ישראל ואחר כך לשאר אומות העולם, מפני שהדבר העיקרי ביותר זה הקשר ההדדי המשותף שלנו.

מתוך שיעור מס' 2 בכנס בבולגריה, 11.07.2014

ידיעות קודמות בנושא:
התיקון בא מבפנים
התיקון מתחיל מאלה שהתעוררו
לשרת את העולם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/BTMDD

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest