היקיקומורי

הערה: ביפן יש אנשים, שמכנים אותם היקיקומורי. אלה אנשים שנסגרו בתוך עצמם, התיישבו בכל מיני מאורות, או בבתים ולא יוצאים לשום מקום. ביניהם ישנם כאלה, שמבלי לצאת מהבית מרוויחים כפרילנסרים באינטרנט. ביפן מספרם עולה יותר ויותר.

תגובתי: הם חיים, הם רכשו מהות ווירטואלית. דרך המהות הווירטואלית הזו צריך להשתדל להעניק להם אפשרויות של התפתחות רבגונית. והם יבחרו בעצמם, כל אחד בהתאם לאגו שלו, מה יותר נוח וטוב לו.

המדינה לא מבזבזת עליהם דבר, הם לא מזיקים לאף אחד, לא גונבים, לא רוצחים וכד', טוב מאוד. הם הרי לא יוצאים לרחוב בלילות כדי לבצע משהו רע. הייתי מושיב על "דיאטה" כזאת, באורח חיים כזה את כל בני האדם בעולם. אבל! למען השגת חיים עליונים, מטרה עליונה, יציאה מעצמם, עלייה מעל הגופים האומללים, המתים, האוסף של דומם, צומח וחי, מעל העולם שלנו, למען העלייה הזאת אתה צריך לצאת מעצמך, מה"מאורה" שלך ולהתחיל להתאחד. אבל להתאחד בצורה נכונה!

שאלה: מה יפרוץ אצלם, יצמח כעבור זמן מסוים? לְמה הם יגיעו, בכך שהם יושבים בבדידות ולא יוצאים לשום מקום?

תשובתי: תגיע אליהם שאלה על משמעות החיים. היא תופיע בכל אחד מהם. אני בטוח, שהאנושות תתחיל לסגת מהמסה הכללית הסוערת, מה"מנהטן" הזה, שהתפשט היום בכל העולם. הודות להתפתחות של טכנולוגיה חדשה, כל ההתרוצצויות הללו ממשרד למשרד, מעבודה ולעבודה, יירגעו מעט. האנושות תתחיל לעבוד יותר דרך מחשבים, ליצור תוצר יותר פנימי ואינטלקטואלי.

ולכן לא רק ביפן, אלא בכלל המון בני אדם בעולם יישבו בבתיהם. זה הרבה יותר אקולוגי, נקי ורך יותר, הרבה יותר אופייני לאדם. אפילו בתורה נאמר שמאושר הוא אדם, שמרוויח, מבלי לצאת מביתו.

שאלה: ובהמשך, לְמה זה יוביל?

תשובתי: בהמשך בני האדם בכל זאת מתפתחים, הרצון שלהם מתפתח, כך זה מתוכנת מהטבע שלמעלה, הם יתחילו לשאול בשביל מה כל זה בכלל?

בינתיים האנושות עובדת בכזאת צורה, שעל ידי "המשחקים" שלה היא לא מאפשרת לעצמה להבין מהי השאלת שניצבת מעליהם ובהמשך, משמעות החיים האמיתית.

שאלה: מהיכן תגיע פריצה מתוך מה זה, מתוך זעקה?

תשובתי: מתוך צורך פנימי שגדל ומתפתח. אלה בעיקרון ייסורים מתוקים, מפני שהם מעידים על חיפוש, על כך שאתה אדם.

שאלה: זה מצביע על כך שהאושר הזה קיים אבל בינתיים אני לא משיג אותו?

תשובתי: כן. בינתיים הוא איננו, אבל הוא מאיר לי מרחוק.  כלומר אני כבר מקושר איתו, ועכשיו צריך לנוע לקראתו.

מתוך תוכנית טלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 02.07.2019

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/RRB32

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest