יקום מאוזן

דעה: אם לא הבורא היה יוצר את היקום, אלא הגורל העיוור, אז אנחנו פשוט לא היינו קיימים. באמת, גלאקסיות, כוכבים, כוכבי לכת, בני אדם, כל זה אפשרי רק ביקום שהתפשט תחילה במהירות מסוימת מדויקת וקפדנית.

על ההתרחבות אחראי לחץ צנטריפוגלי של אנרגיה אפלה, שניצבת מול כוח המשיכה המופנה פנימה, ושנקבע על ידי המסה של היקום, שמורכבת ברובה ממשהו בלתי נראה שנקרא "החומר האפל". אם היחס של הכוחות האלה היה שונה (אם הדחיפה של האנרגיה האפלה לאחר לידת היקום הייתה יותר חזקה), אז החלל היה מתרחב יותר מדי מהר, ואז לא הגלקסיות ולא הכוכבים, לא היו יכולים להיווצר.

אם האנרגיה האפלה הייתה לוחצת טיפה חלש יותר, אז היקום היה מתקפל. אז מדוע הם כל כך מאוזנים, שנוצר אותו היקום שבו אנו חיים? הסיבה היסודית של האיזון הזה אינה ידועה לנו. אין ספק, שכמות האנרגיה האפלה ביקום זהו מדד שמכויל בצורה הכי מדויקת בכל הפיזיקה.

תגובתי: האיזון של כל הכוחות מהווה את החוק העיקרי של היקום. היקום הוא אינטגרלי, כלומר מקושר הדדית לחלוטין. כך הוא נוצר וכך התפתח. וכזה הוא יהיה עד הסוף שלו. מי שלא מאוזן בו, זה האדם, ואת זה הוא צריך להשיג על ידי ההחלטה שלו, וכוחות היקום יעזרו לו בזה. כזו היא התוכנית של בריאת היקום.

ידיעות קודמות בנושא:
היקום דומה לתא ביולוגי
מולטיוורס (MULTIVERSE) קבוצה של יקומים
לראשונה מדענים קיבלו פרס על גילוי משהו לא ברור

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/H8aWD

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest