דף הבית / אהבה / משפחה / החברה המודרנית והמשפחה

החברה המודרנית והמשפחה

שאלה: אנשים היום לא רוצים להרגיש מקושרים. הם רוצים לנוע בחופשיות בעולם, למלא את הרצונות המידיים שלהם. התפתחות הטכנולוגיות מאפשרת להוליד ילדים באופן מלאכותי, לכן אין צורך בנישואין. כל אדם יכול לספק את הצרכים הכלכליים והמיניים שלו גם מחוץ למשפחה.

האם יכול לקרות מצב שהמשפחה כבסיס לצורך התפתחות קשרים בין בני האדם, תיעלם? או שהאדם ייאלץ לחפש ערכים כלשהם להחזקת המשפחה?

תשובתי: בכל הדורות המשפחה הייתה הכרחית כדי לספק לאדם זיקנה נורמלית הוא היה צריך להקים משפחה, להוליד ילדים, כדי שאחר כך, כאשר הוא יהיה חולה, זקן מרוד, הם ידאגו לו עד יום מותו. ועל הערך הזה הייתה מושתתת משפחה, מפני שאחד לבד לא היה שורד. עם הופעתה של חברה מפותחת ורבת טכנולוגיות משוכללות, כמו היום, אין לנו כביכול שום צורך בזה. אני יכול לספק לעצמי כל מה שרק אפשר ולא להיות נצרך בשום דבר. לכן אני לא דואג לזה שתהיה לי משפחה, אלא שיהיו אפשרויות לקנות את כל השירותים הדרושים. לזה הגענו במאה ה -20.

וודאי שאין בזה שום דבר טוב, מפני שזה לא מחליף את היחס הטוב של זה כלפי זה. אבל מהיחס הטוב שהיה בעבר גם כן לא נשאר הרבה, מפני שאנחנו עסוקים בהתפתות של האגו שלנו. זה השתקף על היחסים בין בני הזוג, והורים עם ילדים. הופיעו בתי אבות, גני ילדים, כל מה שרק צריך, העיקר להוריד מעצמנו את עול הדאגה לילדי, להורים ולזקנים.

הערה: למרבה הצער, החברה אינה מלמדת אותנו על יחסים נכונים במשפחה, לא מסבירה על השוני בין המינים, על מטרתה של משפחה. לכן קשה מאוד לשמור על המשפחה מפירוק.

תשובתי: בסיכומו של דבר החברה מקבלת בחזרה, את מה שלא יכלה לתת בחינוך לצעירים. אנחנו נכנסנו לכאלה מצבים, שבהם האגואיזם שלנו זקוק דחוף לשינוי צורה.

מתוך תוכנית טלוויזיה "עידן שלאחר נגיף הקורונה": 21.05.2020

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/G1aZm

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest