הזמנה לעלייה

בעולם אין שום דבר רע, חוץ מהעקשנות הפראית שלנו שאותה אנחנו צריכים לתקן בתוכנו. אפילו הייתי אומר לא לתקן, אלא להשתמש בה בצורה נכונה.

במקום שבו אנחנו מוצאים את הבורא אנחנו מגלים את ירידתו אלינו, ועל זה אנחנו צריכים להודות לו, לחבק את התכונה הזאת ולהשתדל ללכת איתו יחד קדימה, בזה שמקבלים כל הפרעה כהזמנה לעלייה. הדבר העיקרי בעבודה שלנו זה המעשה.

עכשיו, כאשר אנחנו מתפזרים לכל העולם, אנחנו מתכללים בקבוצות שלנו, מתערבבים עם אלה שלא היו איתנו, עם העבודה שלנו, הלימוד, עם כל הבעיות של החיים שכל הזמן צצות. העיקר זה לקבל את זה כהזמנה לכך, שלמרות כל השינויים בתנאים הסובבים, להישאר באותו המצב שהיה בכנס. זו המטרה הראשונה שלנו.

אתם נוסעים מכאן לשדה התעופה, עולים על המטוס, טסים, נוחתים: המדינה שלכם, השפה, הרעש, ההמולה, כל זה רק הכְווָנות כדי לעזור לכם להתחבר עוד יותר קרוב עם החברים.

נניח, נכון להיום אנחנו השגנו דרגה מסוימת של חיבור. אנחנו לא יכולים להשיג דרגה גדולה יותר. לכן עכשיו אנחנו צריכים להוסיף אליה כל מיני הפרעות, כדי לעבד אותן אחר כך ובעזרתן להתקרב עוד יותר.

לא חשוב מתי תהיה ההתקרבות הבאה שלנו, זה בכלל לא חייב להיות שזה יתרחש בפגישה פיזית של הכנס הבא. אבל היא כבר תהיה מספקת כדי שיתגלה לא "האור המקיף", אלא "האור הפנימי".

מה שהשגנו עכשיו זה דבר גדול. אנחנו באמת הגענו לאחד שלם יחידי. אנחנו מבינים זה את זה, אין לנו צורך בשום הסברים ודיבורים נוספים. נפסקו אצלנו הפערים, הופיעו מחשבות משותפות. כל זה הפך למשהו אחיד גם לפי הרגשות וגם לפי השׂכל בדרגה שכבר מדברת על הבנה של ההתקדמות קדימה. אנחנו ביחד בתוך הקבוצה, לבורא. ואנחנו ביחד מחוץ לקבוצה, כלפי כל האנושות.

אם תדברו עם כל אדם בעולם שלא לומד במערכת שלנו, אבל עוסק בקבלה, במדיטציות, במיסטיקה, בתורה, לא חשוב במה, אתם תגלו שלאף אחד מהם אין הבנה ברורה של שיטה להתקדמות למטרת הבריאה, לתיקון, כמו שיש אצלנו.

מתוך שיעור בשפה הרוסית, 07.02.2014

ידיעות קודמות בנושא:
לשמור על ההשראה
כנסים: קפיצה פוטנציאלית
החיים נמשכים במסלול של הכנס

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Mm90x

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest