דף הבית / אקטואליה / ישראל היום / הוצאות עירוניות 

הוצאות עירוניות 

הערה: לאחרונה התפרסמו נתונים סטטיסטיים בנוגע לשירותים הניתנים על ידי הרשויות המקומיות בישראל לתושביהן. המספרים מדהימים.

תושב תל אביב מקבל שירותים ואירועים שונים בעלות כוללת של 6700 ש"ח, בעוד שתושב קריית ים מקבל אותם ב– 360 ש"ח, פי 20 פחות. ובהתאמה, ברעננה 6158 ש"ח ובאופקים 537 ש"ח. אני מבין שברעננה התושבים מרוויחים יותר ומשלמים יותר מיסֵי עירייה, אבל לא הגיוני שפי 20. זה אבסורד.

תשובתי: זו דרכה של הממשלה שלנו. אין לה תוכנית להביא את האנשים לתנאים שווים, לכן בהתאם לזה גם ראשי העיריות לא מתכננים להביא את התושבים שלהם לחלוקה שווה.

אם תחקור רבדים שונים של האוכלוסייה בתוך עיר, במרכז העיר, בפריפריה וביתר האזורים שלה, תראה הבדל עצום ביניהם לפי אותו עיקרון כמו בין מרכז הארץ והפריפריה. הדבר מצביע על כך שנכון להיום הממשלה שלנו עדיין זקוקה לשינויים.

העם צריך לדרוש שהפריפריה תהיה לפחות כמו במרכז הארץ. היא צריכה אפילו להיות טובה יותר, כי התנאים שם מאפשרים לעשות את זה, כמו שטחים גדולים ואפשרויות נרחבות. הבעיה היא שלא מקדישים לכך תשומת לב.

הערה: הדגש מושם על כך שכל אזורי התעשייה, כלומר כל העבודה, נמצאת במרכז.

תשובתי: זה לא חשוב. כל פריפריה היא אזור שינה. בתנאים של היום תושבים של כל פריפריה יכולים תוך שעה, שעה וחצי להגיע ברכבת לכל משרד מרכזי או מפעל. הבעיה היא שצריך להקדיש לזה יותר תשומת לב ואזורי הפריפריה צריכים להיות אזורי שינה טובים.

איפה ראית אמריקאי שרוצה לחיות במרכז העיר? הוא צריך בית טוב עם גינה בטבע ולעבודה הוא יכול לנסוע גם שעה, כשבבית יש תנאים נפלאים למשפחה.

כל הקרובים שלי חיים בקנדה ונוסעים שעה שלמה לעבודה, אך יחד עם זה יש להם בית, חלקת אדמה. לא רחוק משם נמצא אגם, יער ויש אוויר נקי. כלומר כל התנאים לחיים טובים.

הפריפריה שלנו מתקדמת מאוד לאט לרמה הטובה. התוכניות המדיניות צריכות לקחת את זה בחשבון.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 27.1.2016

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/RAgnB

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest