דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / הוא מצידו יעשה הכל, עלינו הבקשה

הוא מצידו יעשה הכל, עלינו הבקשה

laitman_2009-07_0181_70.jpg

שאלה: על מנת להרוס את החומה המפרידה ביני לבין הרוחניות, האם צריך לשבור אותה משני הצדדים – מהצד שלי, האגואיסטי ומהצד של הבורא, האלטרואיסטי, או שאפשר לשבור אותה רק מצד אחד?

תשובה: האור משפיע מהצד הרוחני ומבצע את אותן הפעולות כמו שאני עושה מהצד השני. אבל אם לא אפעל מהצד שלי, האור לא יגיע מלמעלה, ולא יפעל מהצד הרוחני. אני כמו חתיכת מתכת, שבהתקרבותה לחומה גורמת למגנט שנמצא בצד השני לעבוד. וכך ביחד אנחנו פועלים משני הצדדים.

הבורא אינו יכול לפעול ביחס אלינו, אם איננו רוצים ואיננו דורשים שהוא יעשה את זה. אחרת, היכן יהיה חופש הבחירה שלנו?

אם רק הבורא עובד, אז יוצא שאני פשוט אלמנט דומם. לכן אני צריך להגדיר את הבורא ולדרוש ממנו לבצע את הפעולה הזאת. לכן הפעולה לא מתרחשת מצד אחד, אלא משני הצדדים. מהצד שלי אני רק מעורר את הפעולה, אבל היא מתממשת בצד השני.

הכוח שעובד, פועל ומממש את התיקון – יוצא מהבורא. האור מגיע אליי ומתחיל להעלות אותי, להעביר אותי דרך החומה הזאת, אבל רק על פי בקשתי ובמידת ההתאמה של הבקשה למחשבה הכללית!

אינני יכול לפעול לפי תוכנית משלי, אם כל המערכת סביבי אינה מתקדמת לתיקון. אני יכול להתקדם רק יחד עם כל המערכת. אין זה חשוב האם הם בעצמם רוצים את התיקון או לא! יחסית אליי, הם מקבלים את הצורה שאני צריך. ההתקדמות שלי תלויה רק בי, כל השאר יחסית אליי, נמצאים במצב מתוקן וסופי. אבל הם מתוקנים יחסית אליי ועובדים יחד איתי רק במידה בה אני רוצה להתאחד איתם ולהתקדם ביחד.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 21.02.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/HWUmD

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest