דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / ההחייאה של הנשמה העולמית

ההחייאה של הנשמה העולמית

laitman_2010-03-10_5442-70.jpg

אם אני וחבריי נרצה יחד לגלות בתוכנו את התכונות הפנימיות שעליהן מספר ספר הזוהר, הן תתגלנה. עליי רק לרצות זאת חזק, כדי שתכונת ההשפעה והאהבה תתגלה בתוך כולנו ואני אשפיע לכל חלקי הנשמה שלי, הנראים לי כרגע כאנשים זרים, כדי שכל אחד יעיר את עצמו.

אתה זה חלק ממני, אבל אינני יכול לפעול בתוכך באופן ישיר, מאחר ואנחנו מופרדים על ידי האגואיזם, כמו על ידי מחיצה. אין לי גישה אליך, אל החלק שלך בנשמתי. אז מה עליי לעשות? – רק במידה שאני אשחזר את נשמתי המקורית, אגלה בתוכה את הבורא, את העולם העליון.

אני מחפשׂ את האופן שבו אני יכול להשפיע עליך, כדי לעורר אותך, אתה החלק שלי, להחיות אותך. אני משפיע עליך וכאשר אתה מתקן את עצמך (מחייה), אני הוא זה שעושה זאת ולכן החלק הזה שייך לי. כך אני מצרף אליי את כל הנבראים.

נאמר שהגשמיות של החבר היא הרוחניות שלי, כלומר בהתעוררות לתיקון שאני עושה אצל החבר, אני מקרב אליי חלק מהנשמה שלי. כך פועל כל אחד. הוא מחזיר את כל האחרים אליו. יוצא שאף פעם אינני עובד נגד מישהו אחר.

על ידי ההשפעה לאחרים ואהבת הזולת, אני פשוט מתייחס בצורה אחרת, נכונה, "אגואיסטית" לחלקי הנשמה האישית שלי, כי הרי אחר כך יתגלה לי שהם שלי. כאילו שׂנאתי את הבן של השכן, שלא נתן לי מנוחה בנגינת הפסנתר שלו, וכעת אני פתאום רואה שלמעשה זה הילד שלי. אני מאד מתחרט על השנאה שלי. כלומר, אני לוקח את השגגות והזדונות מהעבר והופך אותם לזכויות.

זהו מצבנו כעת, בתקופת ההכנה לגילוי הרוחני, אנחנו מגלים את החטאים שלנו, את השנאה כלפי כולם, ואחר כך מתקנים זאת בכך שמגלים שכל זה, זה שלנו.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 06.04.2010

רשומות קודמות בנושא:
כיצד לגלות בתוכי את אור אין סוף
התאחדו ותגלו!
מצפן בדרך לבורא

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/hTMaO

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest