הדרך לשלמות

שאלה: ידוע, שלצורך ביצוע הרצונות האגואיסטיים שלנו, מנוצלים רק 3% מיכולות המוח שלנו. באיזה מקרה ינוצלו כל 100%?

תשובתי: כאשר אנחנו נתחיל לכלול רצונות גדולים, אז ינוצלו כל שאר האפשרויות של המוח. אם אנחנו נתחיל לפעול בהדדיות בינינו בתכונת ההשפעה, המוח יתחיל להתרחב ולהפעיל אזורים שמקודם עבדו בצורה ניטראלית.

אבל במקרה הזה כבר לא מדובר על המוח הפיזי, כי כאשר אנחנו יוצאים לעולם הרוחני, אז מפסיקים לזהות את עצמנו עם הגוף הזה, אנחנו לא שותפים עימו. לכן אדם ששומר על הגוף הפיזי שלו (ולזה קיימים חוקים והוראות מיוחדים), את רוב הדגש של כל החיים מעביר לצד השני, לצד של הרוח.

כל השגה שלנו, כל מדרגה מתחילה מהגוף, כמו מאפס, כאשר לאדם אין שום השגה רוחנית לחלוטין, בדומה לרך הנולד שמתפתח בהדרגה. כך אנחנו מתפתחים בכל מדרגה.

הגוף צריך להיות חולה, לסבול, למות ולהירקב. הכול מתרחש בהתאם למדרגות רוחניות, עד שאנחנו נצא לכזאת דרגה, כאשר הוא כבר פועל במלואו להשפעה, ולכן לא נשארים בו כוחות מנוגדים ונעלמת אפשרות של מיתה.

מצב כזה של הרצונות שלנו נקרא "נצחי", "שלם". כאשר אנחנו מגיעים למצב כזה, הגוף למעשה נעלם מהתחושות שלנו. בסופו של דבר, כל העולם הזה יעבור למצב חדש, למימד חדש.

שאלה: כלומר, במקום שני כוחות יהיה קיים רק כוח אחד?

תשובתי: לא, שני הכוחות נשמרים, אבל הכוח השני, כמו גם הראשון יעבוד בעל מנת להשפיע.

לכל הכוחות השליליים יש זכות קיום, והבעיה העיקרית של האדם, זה להבין, שכאשר הוא נכנס למערכת התיקון, להשגת הנשמה, לגילוי של הבורא, הוא צריך רק לשנות ולהפוך את הכוחות השליליים לחיוביים. כי הם הכי מועילים ופוריים, כלומר נותנים את הפרי הרצוי.

מתוך התוכנית "סודות הספר הנצחי" 20.02.2014

ידיעות קודמות בנושא:
גוף ונשמה
בריחה מהמציאות האישית
רוח, שמתעלה מעל לגוף

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/g0Q29

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest