דף הבית / קבלה לעם / ספר הזוהר / הגדרות עיקריות

הגדרות עיקריות

לב

הבורא שוכן בתוך הקשר שנוצר בין כל הנשמות. הקשר נקרא "הנשמה הכללית של אדם הראשון".

כאשר כל החלקים של הנשמה הכללית מתחילים באיזושהי צורה להתחבר זה עם זה, כמו איברים בגוף האדם המחוברים ביניהם באין סוף קשרים, אנחנו מתקנים ומחזירים לחיים את מערכת הנשמות השבורה.

מה שנשבר זה הקשר בין הנשמות שהיו קיימות רק להשפעה לבורא והיו מחוברות יחד כאיש אחד בלב אחד למען הבורא. כאשר הכוונות האלטרואיסטיות של כל אחד ואחד נשברו, הקשר ביניהם נקרע והבורא נעלם, נעלמה הרגשת האור.

כעת המצב שבין הנשמות והחיבור ביניהן נקרא "שבירה", והמצב של הבורא נקרא "גלות".

זהו המצב שלנו כיום, כל אחד במערכת הזו עומד בפני עצמו ומרגיש את העולם הקטן שלו. הוא אינו מרגיש רוחניות, מאחר והרוחניות מורגשת רק בקשר בינינו.

מוטב לזכור את ההגדרות הבאות:

  • כל הנשמות הקשורות ביניהן באופן אגואיסטי, מגלות את העולם הזה. כל הנשמות שמתחילות להתחבר זו עם זו למען ההשפעה, מגלות ביניהן את העולם הרוחני, העולם הבא.
  • החיים שאנחנו מגלים בתוך הקשרים האגואיסטיים שלנו, נקראים החיים הגשמיים.
  • החיים שנגלה בתוך הקשר הנכון שנבנה זה עם זה, יביא לגילוי הבורא.

כפי שאנחנו מרגישים עכשיו את האוויר סביבינו, כך נרגיש את הכוח העליון, את הבורא, המחבר אותנו עם כל יתר חלקי הבריאה. הכל תלוי בחיבור שלנו, אם הוא אגואיסטי או אלטרואיסטי.

אם אנחנו עכשיו מתאספים לכנס גדול ומיוחד בישראל, דווקא במקום הזה היכן שקרתה השבירה, היכן שבראש ובראשונה צריך לבצע את התיקון, אז בוודאי הכוח של הכנס הזה יכול להיות כל כך גדול שהוא ישפיע על כולנו ועל כל העולם, כי הרי אנחנו נקרב את תכונת ההשפעה אל הרצונות האגואיסטיים.

לכן כל כך חשובים הכמות והאיכות. נקווה, שבעזרת ספר הזוהר שאנחנו לומדים עכשיו ומושכים דרכו את האור העליון, המחזיר למוטב והמחבר אותנו – אנחנו נצליח להתאחד!

מתוך שיעור על הקדמה לספר הזוהר, 17.01.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/EFUVI

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest