הבחירה בידיך

laitman_2009-05-27_8216_70.jpg

אנחנו צריכים להתרגל לתפיסת המציאות הנכונה. או שאנחנו תופסים את המציאות כמו עכשיו, כאילו מדובר באיזשהו עולם חיצוני שנמצא לפנינו, או שכל המציאות נמצאת בתוכי.

זהו הבדל עצום, מפני שבמקרה הראשון, אני תופס את כל המציאות מנקודת המבט של השימוש בה למען האינטרסים שלי, ורק בצורה האגואיסטית הזאת אני מרגיש ומבין אותה. ואם אני תופס את המציאות דרך המסנן האגואיסטי הזה, אז אני מרגיש את מה שנקרא "העולם הזה" שמצטייר ברצון שלי. אבל אם אני תופס את העולם בצורה הפוכה, המכוונת להשפעה, לא לפי הנוסחה: "הכול למעני", אלא "הכול למענם", אז אני מרגיש מציאות אחרת, שנקראת "המציאות העליונה", "העולם הרוחני".

האדם צריך לבדוק בצורה זהירה מאוד באיזה מצב נמצא המפסק הפנימי שלו שמכוון את המחשבות שלו: למען עצמי או למען כולנו. ובזה נמצאת הבחירה החופשית שלו בכל פעם.

המפסק הזה עומד באמצע, כמו מתג חשמלי, ואני יכול למשוך אותו אליי, ואז אני מרגיש את העולם הזה, או שאני מעביר אותו למצב של "כלפי האחרים" ומרגיש את הרוחניות.

המפסק הזה נמצא בידיך, וזאת כל הבחירה שלך: לאן לסובב אותו. אם תנתק את עצמך מהאגו שלך ותכוון את המחשבות לאחרים במקום לעצמך – אז אתה תלך לקראת ההשפעה ותראה את העולם העליון באותו המקום, באותם הרצונות עצמם.

[#57958]

מתוך שיעור על מאמר של הרב"ש, 18.10.2011

ידיעות קודמות בנושא:
מעגלי התיקון
אתה עומד מול העולם…
להרגיש את המציאות העליונה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/5Pqy6

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest