הבורא קיים…

ידיעה: המדען הידוע א.פלו ( A. Flew) ויתר על האתאיזם. המחקר הביולוגי של ה- DNA הראה, כי להיווצרותם של חיים נדרש שילוב לא יאומן של גורמים רבים ושונים, מה שמוביל למסקנה על השתתפותו בתהליך הזה של מישהו שיש לו יכולת ליצור. זה אבסורד לטעון כי האורגניזם החי הראשון נוצר מחומר דומם, ולאחר מכן, במהלך האבולוציה הפך לייצור יוצא דופן במורכבות שלו.

פ. קריק, (Francis Crick) שגילה את מבנה הספירלי של מולקולת ה- DNA באור המדע, החיים הם תוצאה של בריאה מופלאה, אחרת לא ניתן להסביר את האינטראקציה המדויקת להפליא של מספר עצום של גורמים הנדרשים להיווצרות החיים והתפתחותם.

מ. בהה, (Michael Behe), פרופסור לביוכימיה: הביו-כימאים גילו סודות רבים של תאים אנושיים, אבל כל המאמצים שהושקעו לחקר האורגניזם החי נתנו תוצאה אחת: "בריאה".

פ. קולינס (Franchs Collins), גנטיקאי: המנגנון הקוונטי של חוסר הוודאות הופך את העולם לבלתי צפוי בהתפתחות שלו ובלתי מוסבר עד הסוף. הבורא מנהל את התהליכים של הבריאה, אבל בדרכים כל כך עדינות שהן בלתי נתפסות למדענים. המדע פותח את הדלת להכרת ההשפעה האלוקית, ללא ניסיונות לפגוע בחוקים שקיימים בטבע.

המדענים הוכיחו, שאם הקבועים של הטבע היו שונים מהקבועים הקיימים ב- 1%, לא היו נוצרים לא אטומים, ולא גלקסיות. הסדר הטבעי וההתאמה בין מבנה היקום ומבנה האדם מובילים את המדענים לאמונה בבורא עולם.

אם להתייחס לכתבי הקודש, לא פשוטם כמשמעם, אלא כמשל, אין שום סתירה בין הרעיון של האבולוציה והרעיון של אלוהים. החוקים של האבולוציה בעצמם נקבעו על ידי אלוהים.

התייחסותי: המדע מוביל למסקנה, שבטבע ישנם יסודות, גורמים, תוכנית ההתפתחות ומטרותיה. למדענים חסרה רק התמונה השלמה של הבריאה שבה העולם שלנו נכלל כחלק ממנה, לשם כך קיים המדע על פעולותיו של הבורא – חכמת הקבלה. אין "אלוהים" של דתות, אבל יש טבע – חוקים, תכונות, אינטראקציה, שאותם ניתן לגלות ולהבין במידת ההשתוות עם אותן התכונות.

ידיעות קודמות בנושא:
התעלומה הלא פתורה של החיים
מישהו הזמין יקום?
אלוקים אינו זקן עם זָקָן

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/obKdv

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest