דף הבית / חכמת הקבלה / פרשת השבוע / הבדל אידיאולוגי   

הבדל אידיאולוגי   

"ויאמר מואב אל זקני מדין עתה ילחכו הקהל את כל סביבתינו כלחך השור את ירק השדה ובלק בן צפור מלך למואב בעת ההוא" (חקת, כ"ב, ד').

המואבים פוחדים שלאגו שלהם לא יהיה ממה לקבל הזנה, והם לא יוכלו לחיות לפי החוקים הקודמים, כלומר למען חיים גשמיים טובים. היום בעולם שלנו טוב לאדם, הוא ממלא את העולם שלו בתרבות, במדע, בונה משפחה מוצלחת ומשתדל להתנהג יפה. הכול פורח ובחיים כאלה אפשר להגיע לקומוניזם, לשוויון. מה ההבדל אם נבנה את הקומוניזם, השוויון כאן, עכשיו, על פני האדמה, או שנשתוקק להתעלות כלפי מעלה, לרוחניות? ההבדל הוא פשוט. כאן על הארץ לא ייצא לנו שום דבר, זה הבדל אידיאולוגי ולכן הוא מתגלה בצורה קשה מאוד, כי בסופו של דבר התוצאה שאותה רוצים להשיג גם המקובלים וגם האלטרואיסטים, ברמת העולם שלנו, נראית זהה ונורמאלית. המקובלים אומנם צריכים עוד לשכנע את האנשים שבדרך ישרה, בדרגת העולם שלנו, אי אפשר להשיג שגשוג, וצריך ללכת לקראת זה בדרך של לימוד העולם העליון. כמו כן יהיה צורך להסביר שזה לא למען העולם שלנו, מפני שהוא בסך הכול מדרגת ביניים שבה עומד האדם על רגל אחת כדי לעלות למדרגה הבאה.

הערה: נניח, שאתה בא לאנשים שחיים כדי לבנות בית, לשתול עץ ולגדל בן, ואתה אומר להם שזו אינה מטרת החיים.

תשובתי: עבור אנשים היום אין בכך מטרה מיוחדת, הגענו לסוף. האם מישהו רוצה להקים משפחה נורמאלית וחושב איך לשמור עליה? האדם מאבד את הרצונות, התכונות, הדחפים והאפשרויות האלה כבר בגיל צעיר. בשנות הבגרות הוא עוד מנסה למצוא את החצי השני שלו ויכול להיות שגם להוליד ילד, כי הרי צריך לעשות משהו עד הזקנה, אבל בסופו של דבר זה לא מצליח. היום אנשים מקימים משפחה לקראת גיל ארבעים, ולקראת גיל חמישים הם מפרקים אותה, למרות שכבר אין לאן לרוץ, רק לבית קברות, משם הדרך פחות או יותר ישרה. זה ברור שעניין המשפחה הולך ונעלם וגם לא רוצים ילדים שצריך להשקיע בהם 30-25 שנה. לא נשאר לאדם כלום מהחיים שלו, לכן לפנות בעת הזאת לאנשים זה לא כל כך מסובך, כי פונים בעצם לאכזבה הכללית שלהם. בחדשות מראים כל הזמן מדינות הרוסות וזה העתיד של כל העולם! עוד מעט נראה את אירופה, כפי שסוריה נראית היום. האם אתם יכולים לתאר לעצמכם שזאבים פראיים מסתובבים בין ההריסות ממערב עד מזרח אירופה?

שאלה: האם אתה מתכוון שברברים ייצאו מהיערות ויכנסו לערים?

תשובתי: אלה אותם האירופאים, שכבר הפכו לגמרי לברברים. אין להם כוח וסיבות להסתיר את זה ומה שהיה בהם יוצא החוצה. כל השכבה התרבותית שלהם התנדפה בבת אחת. בכל אדם זה כך, אם תחפור קצת אז תראה שהמעטפת החיצונית שלו נושרת מיד ואפילו לא צריך לגרד אותה.

שאלה: האם אתה סבור שבגלל חדירת האיסלאם למדינות אחרות אין להן הגנה?

תשובתי: לא, אלא שהאיסלאם חזקים יותר מבחינה אידיאולוגית ואין אפשרות לעשות כלום. אף דת לא תעמוד בפניהם, כי כל הדתות כבר גוססות היום.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "סודות הספר הנצחי", 8.7.2015

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/341g7

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest