דף הבית / קבלה ומדע / טבע / האקולוגים בפאניקה 

האקולוגים בפאניקה 

שאלה: בקוטב הצפוני נרשמה לאחרונה מעלה אחת מתחת לאפס במקום 30 מעלות מתחת לאפס שנרשמות שם בדר״כ. האקולוגים טוענים שהסופה פרנק שגרמה לגשמים עזים וסופות בבריטניה, הביאה לקוטב הצפוני זרם של אוויר טרופי חם. למה זה קורה?

תשובתי: כדור הארץ יוצא מאיזון, מפני שאנחנו, בני האדם, יצאנו לגמרי מהאיזון בינינו. עד מלחמת העולם הראשונה הטבע והאנושות לא היו גלובליים. מלחמת העולם הראשונה גרמה לכך בדרך רעה אומנם, אבל החלה לקרב בין העמים. זמן קצר לאחר מלחמת העולם הראשונה החלה מלחמת העולם השנייה, ולאחר המלחמה, על בסיס ההרס החל שיקום העולם, ויחד איתו החלה התפתחות האינטרנט. זה הביא לכך שהאנושות הפכה להיות גלובלית, אבל מתפקדת ומקושרת בצורה לא נכונה בכפר הגלובלי הקטן שלנו. ההתפתחות הזאת יצרה דייסה נוראית, מצב של ניגודיות מוחלטת, מצד אחד התנגדות אחד לשני ומצד שני תלות מוחלטת זה בזה. כמו במשפחה שבה כולם תלויים בכולם, אבל לא אוהבים אחד את השני, ומבקרים זה את זה.

שאלה: האם אתה משווה את ההתנגשות בין בני אדם עם מה שמתרחש בטבע?

תשובתי: בוודאי, הרי האנושות נמצאת בדרגה הגבוהה ביותר של הטבע! אנחנו חושבים שהטבע מורכב רק מדרגות הדומם, הצומח והחי, אבל האם האדם הוא לא חלק מהטבע? האנושות ננעלה ביחסי תוקפנות הדדית נוראיים וביחד איתה ננעל כל הטבע. כולנו הפכנו למערכת מקולקלת שאינה מוצאת אפשרות להגיע לאיזון פנימי. במצב כזה אנחנו נמצאים כבר 50-40 שנה, זו בעיה עצומה שהולכת וגדֵלה. שנת 2015 שחלפה הדגימה את חוסר האיזון שלנו, ואילו שנת 2016 תהיה שנת בדיקה, האם האנושות מבינה מה קורה איתה, למה חוסר האיזון הזה קיים, ובאיזה אופן ניתן לצאת מזה. כלומר עלינו להכיר בבעיה ולהבין שהעיקר זה שכולנו יחד נזדרז להצלת הטבע, כי אם האדם לא יתחיל לשקם את אותה ההרמוניה שהכרחית במערכת אינטגרלית שמקושרת באופן הדדי, אז העולם שלנו פשוט יתפורר.

שאלה: מה זה אומר להזדרז לעזרתו והצלתו של הטבע?

תשובתי: ראשית אנחנו צריכים להתאחד בינינו, ושנית, לעשות כל מה שביכולתנו, כדי לא להפר את האיזון של הטבע. אין לנו זמן, גם ככה כבר חצינו את הקו האדום.

שאלה: האם אתה סבור ששנת 2016 תהיה נקודת ההיפוך?

תשובתי: לא, כבר חצינו את נקודת ההיפוך, אבל משום שזה מתרחש בהדרגה יש לנו אפשרות מתוך הדרגה האנושית לאזן את שאר דרגות הטבע, מפני שהדרגה האנושית היא הגבוהה ביותר. אם נתחיל ליישר את מחשבותינו, להתלכד לאחד יחיד שלם, להשלים זה את זה, ונרצה לשרוד על פני כדור הארץ, וזו תהיה המשימה שלנו, אז נוכל לשקם את הכול.

שאלה: מה יחייב את האדם האגוצנטרי לנהוג בצורה כזאת?

תשובתי: איום בלתי נמנע על חיי האנושות כולה, וגם על האדם עצמו!

אנחנו צריכים להגיע למצב שהאו"ם באמת יהפוך לארגון האומות המאוחדות, ארגון שדואג להישרדות האנושות, ומונע מדיניות צרה של מספר מדינות מוגבל. כלומר הכל תלוי באנושות, השאלה היא, כמה דם היא תצטרך לשלם על זה. או שזה יקרה במהירות ועם מעט דם, או שיהיו עוד שנים רבות של מלחמות, ייסורים ובעיות נוספות, עד שהאנושות תתעשת ותתחיל להגיע לאיזון פנימי. איזון האנושות גם יאזן את הטבע, ואז, איפה שצריך יפרחו גנים, ואיפה שלא צריך יהיו שלגים וקרחונים.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 1.1.2016

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/kuk5c

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest