דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / האינטגרליות המקיפה

האינטגרליות המקיפה

Laitman_2011-08-22_9898_w.jpg

שאלה: אני עדיין לא מבין מה זה ה"אינטגרליות" שאנחנו מדברים עליה כל הזמן?

תשובה: בעיקרון מדובר על שינוי כלפי הגישה, על "מידע" חדש, על נקודת הסתכלות חדשה על העולם.

מה זה "אינטגרל"? בואו נברר זאת במושגים גיאומטריים. נניח, שיש לנו שטח כלשהו שאפשר לחלק לריבועים קטנים בגודל מסוים של אחד על אחד. אז השטח של כל ריבוע הוא אחד בריבוע (²…1). וחוץ מזה, יש לנו באופן בלתי נמנע, חלקים יותר קטנים שהם לא ריבועים.

עתה, כיצד מחשבים את השטח הכללי של הגוף (S)? אנחנו מחברים את השטח של כל הריבועים ואחר כך צריכים לחשב את השטח של כל החלקים הלא סטנדרטים (?-S). אם היה מדובר על המשקל, אז היינו צריכים לחפש את מרכז הכובד שלהם (?-He).

ובכן, אנחנו מחלקים את השטח לריבועים יותר ויותר קטנים ואחר כך עושים סיכום. הסכום הזה (∑) נקרא "אינטגרל" (∫). כך אנחנו עושים חשבון מאפס עד אין סוף (∞), עד לפרטים הקטנים ביותר.

כך גם החינוך האינטגרלי, מגיע עד לשכבה התחתונה ביותר במין האנושי, עד הפרט האחרון. ובסופו של דבר, כל אחד מאיתנו, כל "ריבוע", שווה לכל היתר. כך החינוך האינטגרלי מדבר על כללות, על שלמות, על מורכבות.

יחד עם זאת, החינוך לא יתקן את האגו. האגו יישאר בכל זאת אגו, אין מה לעשות איתו אם אתה לא תלמד, אם לא תתחנך לעבור מקבלה להשפעה. החינוך האינטגרלי מעט "מעגל פינות", אבל הוא לא מתקן את האנושות. על ידו אנחנו רק מקרבים את האנשים למצב שמאפשר לנו להביא להם את האור, והאור כבר יעשה את שלו, מה שנקרא "יחזיר למוטב". המסקנה היא: המעגלים שאנחנו בונים ישתנו באמת רק אחרי שאנחנו נעביר להם את האור.

מתוך שיעור על פי מאמר "הערבות", 19.05.2013

ידיעות קודמות בנושא:
אינטגרליות: אופקים חדשים
אינטגרליות: להחליף מינוס בפלוס
אינטגרליות אידיאלית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/vKpNf

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest