דף הבית / חינוך, ילדים / האיום האמיתי על החיים על פני כדור הארץ הוא בני האדם

האיום האמיתי על החיים על פני כדור הארץ הוא בני האדם

מאמר דעה של Stephen Emmott, פרופסור למדעי המחשב באוניברסיטת אוקספורד וראש מחלקת מחשבים במייקרוסופט:

על פני כדור הארץ חיים מיליוני מינים, אולם רק מין אחד שולט. המין הזה הוא אנחנו. המוח שלנו, היצירתיות שלנו, הפעילות שלנו שינו כל חלק על פני הכוכב. המוח, היצירתיות והפעילות שלנו עומדים מאחורי כל הבעיות הגלובליות שבהן אנחנו נתקלים, והבעיות האלו מחריפות. אנחנו נמצאים במצב חירום חסר תקדים בעל סדר גודל פלנטארי.

אנחנו נוצרנו בתור המין האנושי לפני 200,000 שנים. לפני 10,000 שנים היינו מיליון. לפני 200 שנה היינו מיליארד. לפני 50 שנה היינו 3 מיליארד. עכשיו אנחנו 7 מיליארד. בשנת 2050 נהיה 9 מיליארד. לקראת סוף המאה נהיה לא פחות מ- 10 מיליארד.

הגענו למצב הזה אודות למהפכה החקלאית, המדעית והתעשייתית, וכן אודות למהפכה בתחום הבריאות הסוציאלית.

הכמות שלנו ממשיכה לגדול, ואיתה הצורך שלנו במים, מזון, אדמה, תחבורה ואנרגיה. בסופו של דבר אנחנו מגדילים את המהירות שבה אנחנו משנים את האקלים. הפעילות שלנו קשורה באופן מוחלט עם המערכת המורכבת שבה אנו חיים, זאת אומרת עם כדור הארץ. אנחנו מוכרחים לצרוך פחות! באופן קיצוני, בסדר גודל גלובלי ובכל הרמות. הפתרון היחיד שנותר לנו הוא לשנות את ההתנהגות שלנו.

התייחסותי: נעים לראות איך משתנה ההכרה בבעיות: מתבהרת הסיבה – האדם, הוא צריך לשנות את ההתנהגות שלו! אבל איך? לא קיימת שיטה אחרת מלבד החינוך האינטגרלי! זאת מפני שבזמן המימוש שלו, האדם מעורר על עצמו את השפעת האור העליון. אפילו אם אין לו שום קשר לקבלה. הרי על ידי הפעולות שלו שמטרתן לעלות מעל לטבע שלו, הוא שואף אל תכונות האור, ובכך מעורר על עצמו את השפעתו.

ידיעות קודמות בנושא:
האנושות נכנסת לעידן החדש
הבעיה של המשבר האקולוגי הגלובלי
כדור הארץ נמצא על הסף

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/EHCpS

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest