דף הבית / אקטואליה / האויב בתוכנו!

האויב בתוכנו!

שאלה: הסכסוך עם הערבים שמתרחש עכשיו בישראל, נוגע לכולם. נכון להיום 20% מהאוכלוסייה הם למעשה אויבים בתוך המדינה. אם הם יתקוממו באופן מעשי, אז אלה יהיו נהרות של דם שכבר אי אפשר יהיה לעצור אותם. למה יש שתי דרכים: או שילוב (אינטגרציה) או גירוש?

תשובתי: אני סבור שלא זה ולא זה. אני לחלוטין מסכים איתך: האויב הוא בפנים. בתוך כל אחד מאיתנו יש אויב, שלא מאפשר לנו להתחבר ולהתאחד, ולכן אנחנו נמצאים במלחמה תמידית לא רק עם הערבים, אלא גם עם העולם כולו. עכשיו מתחילים לעלות נגדנו אירופה ואמריקה, ואחריהם ילך כל יתר העולם. צריך להסתכל על הכול בצורה הרבה יותר רחבה. העניין הוא לא שהאזרחים שלנו יגיעו בשלום לסופרמרקט ויחזרו הביתה ללא פגע, אלא שהעולם מתקדם לקראת איזה סוף מיוחד, ואנחנו נוטלים בזה חלק פעיל. בין אם אנחנו רוצים בזה ובין אם לאו, כולם מסתכלים עלינו, מצביעים עלינו ומאשימים אותנו.

עלינו להבין שזה באמת כך, אנחנו לא יכולים כל הזמן להתכחש ולבקש שהעולם יסתכל עלינו, כמו על כל יתר העמים. זה לא יקרה! אנחנו מיוחדים, אנחנו אחראים על משהו. על מה בדיוק, את זה אנחנו צריכים לברר. לכן כאן לא יעזרו לא גירוש, לא השתלבות של הערבים שחיים בארץ ישראל. יעזור לנו רק דבר אחד, יחסים הדדיים נכונים, מערכת קשר נכונה בין היהודים. רק אז נעקור מהשורש את המגמה המדאיגה של מלחמה פנימית וחיצונית במדינה ובעולם. שום אידיאולוגיה ומדיניות אחרות, שום פתרון אחר, לא יכולים להיות כאן.

כל העולם נלחם, מפני שאנחנו היהודים נלחמים בינינו. אנחנו נמצאים במצב של שנאת חינם. תראו מה מתרחש בכל מקום! אנחנו לא נמצאים באותו המצב שבו אנחנו צריכים להיות! ובינתיים אנחנו צריכים להראות לעולם כולו, שקיימת אפשרות של שיתוף פעולה הדדי אינטגרלי זה עם זה, התכללות נפשית ורוחנית זה בזה. את זה אנחנו עוד לא יודעים היום, אבל הטבע בכל מקרה דורש זאת מאיתנו.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "עימות – כיצד הכול בעצם פועל", 28.10.2015

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/MKeuL

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest