דף הבית / קבלה לעם / קבלה למתחיל / לימוד חכמת הקבלה / האדם מוצא את המורה שלו בעצמו

האדם מוצא את המורה שלו בעצמו

photo_rav_gh70_095.jpg

שאלה: אתה כותב שקיים רק מקור אחד לחוכמת הקבלה, ושלא יכולים להיות כמה, בגלל ייחודיות הבורא. אני מסכים איתך בנוגע לברג, לרעיונות הכשפים המסחריים שלו, לממכר רוחניות בתור חוטים אדומים, קמעות וקריאת לחשים וברכות. אבל העניין הנוגע למקור אחד ויחיד של חוכמת הקבלה – לא מובן לי! הרי אפילו בתקופת בית המקדש השני, היו אלפי מקובלים וכל אחד בדרכו, מתוך שורש נשמתו, לימד את תלמידיו איך להגיע לבורא היחיד.
האם לא היתה לתלמידים בחירה חופשית במורה? הרי אתה אמרת לא פעם שעד המאה ה-19 רוב הרבנים היו בעלי השגה, יוצא מכך שגם לאדם היה חופש בחירה מסוים במורה?
היום מצהירים על הייחודיות והאמת של הדרך שלך בלבד. אבל האם באמת העולם שלנו כל כך התדלדל ממקובלים, שאין יותר אף אחד שהוא: א) מקובל, ב) נגלה, שאליו אתה כמקובל יכול להפנות בלב שלם תלמיד פוטנציאלי, שנמצא בשלב של בחירת מורה? ומה עם האמרה: "דרכים רבות למקום"?

תשובה: בזמן התהליך של לימוד חוכמת הקבלה, צצים לעיתים קרובות ספקות לגבי נכונות הדרך, כיוון שהדרך נסתרת, המטרה נסתרת, יש ירידות בדרך, ורק לעיתים יש הארות. בניגוד להתקדמות אגואיסטית, כאן אתה הולך נגד עצמך, ולכן מתעוררת אז השאלה: "האם באמת כמה שיותר רע, כך יותר טוב?"

כאשר אני שאלתי את הרב"ש, איך אני יכול להיות בטוח שהוא המורה שלי, הוא ענה: "את זה אתה צריך לבדוק בעצמך"!. וזאת למרות שבעל הסולם כתב כבר ב"פרי חכם אגרות", שאינו רואה בדורו מקובלים. גם אני לא רואה, מלבד את עצמי ואת תלמידיי. האדם בעצמו מוצא את המורה שלו. אין לי כתובות של "מורים מקובלים", אבל אתה תמצא אותן בקלות במנועי החיפוש לפי המילים "קבלה" וכו'..

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/yvocp

2 comments

 1. עידו טרכטנגרץ

  שאלתי שאלה דומה , אבל עדיין היה בה משו שחסר כאן.
  בשאלה שלי הייתה שאלה איך יכול להיות שאין קשר בינך לבין
  מקובלים אחרי שהם אחרי המחסום איך אתה לא רואה אותם ?
  אמרת שברוחניות אין זמן אין מקום , והכל חופשי ואמת .
  אז מה אתה לא יכול לראות עוד מקובל שמלמד קבלה עכשיו נגיד במאה שערים
  או לא יודע איפה .
  ודבר שני התשובה הזאת של תבדוק בעצמך איך  אני בודק דבר כזה?
  אז תענה לי : רק אתה יודע .
  אני לא יודע לא מבין , יש הרבה מאוד שאני לא מבין

 2. אנחנו מחפשים איזשהי הוכחה תמיד למה שאנשים אומרים לנו,במיוחד אלה שאומרים שהם מקובלים , לכן הדבר העיקרי שאנו יכולים לעשות זה לבדוק תמיד האם אנחנו נמצאים במקום הנכון , זה שהרב יגיד לנו שזה טוב או רע לא יתן לנו כלום חוץ מלסתום לנו את השאלה , עצם תשובתו היא לתת לנו לחפש בעצמינו , אומרים המקובלים " היכן שהלב של האדם נמצא שם הוא יהיה " כך שאנו ורקאנו יכוליםלבחור במקום בו אנו מרגישים הכי טוב .

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest