דף הבית / המשבר ופתרונו / בשם האיחוד 

בשם האיחוד 

שאלה: במה חכמת הקבלה יכולה לעזור לאזרחי רוסיה שחוששים למקום עבודתם בגלל המשבר במדינה, וחיים בפחד מפני מלחמה צפויה?

תשובתי: אינני מפחד ממלחמה, ואני לא סבור שהאיום שלה יתממש בקרוב. אמנם ארגון דאעש מערער את בטחונן של ישראל, אירופה ורוסיה, וגורם לדריכות של כולם, אבל אנחנו לא צריכים לפחד ממנו ולנסות להילחם נגדו בצורה ישירה, אלא להבין מאיפה זה נובע.

מדובר במדרגת התפתחות מסוימת של האנושות, בהתפתחות האגו, שגדל למימדים כאלה שהוא רוצה לכבוש את העולם ולשעבד אותו תחתיו, ולכן עלינו להציב כנגדו כוח אידאולוגי ולא כוח צבאי. אלא שהאנושות לא מבינה זאת בינתיים, והכוח האידאולוגי לא נמצא ברשות הצבא והמדינה. לכן היום, לראשונה מזה אלפיים שנה, מתגלה חכמת הקבלה ומצהירה שיש לה פתרון לבעיה הזאת, שנמצאת במישור האידאולוגי ולא במישור הצבאי, כי ארגוני הטרור מנצחים על ידי אידאולוגיה דווקא. ארגוני הטרור מושכים אליהם אנשים בזכות הלכידות שלהם סביב רעיון עם עקרונות מסוימים, וזה מה שמושך אליהם את הצעירים, ונותן להם השראה. אנחנו עוד לא יודעים כמה תומכים יש להם בכל המדינות המערביות, בצפון אמריקה ובאוסטרליה, והם ברובם באים ממשפחות טובות. זה קורה מפני שהאנושות שסיימה את הפרדיגמה הקודמת, לא יכולה להמשיך ולהתקיים על פיה, עם האגו הקודם, הקטן.

הערה: נוצר הרושם שהאנושות משועממת מהעולם התרבותי, ולכן רוצים לנסות משהו חדש.

תשובתי: העולם המתורבת בימינו לא מספק מילוי לאנשים, הם לא רוצים להתחתן, לא רוצים להביא ילדים, לא רוצים שום דבר בכלל, הם פשוט קיימים מכח ההתמדה. הבעיה היא שאין להם מה לתת לדור הצעיר. רבים מהם צורכים סמים, סובלים מדיכאון וכולי, מפני שאין להם את התשובה למשמעות החיים. רווחה מדומה שמסתכמת בעבודה, משפחה וגידול ילדים, אינה מספקת יותר את האדם, ולכן הצעירים הולכים לדאעש, מפני שהם מעדיפים למות מאשר להתקיים בחוסר משמעות, ובגלל זה הם יותר חזקים מכולם ולא מפחדים מכלום. חכמת הקבלה מעמידה נגדם את הרעיון של החיבור והאיחוד הטוב, כזה שמעלה את האדם לדרגת ההתפתחות הבאה ולא עוסק בהשמדה הדדית. זה רעיון שלא בנוי על האגו ועל שנאה הדדית, אלא על התלכדות וטוב.

שאלה: אם כולם ילכו בעקבות העצות שלך ובעקבות הרעיונות של חכמת הקבלה, כמה מהר נוכל לנצח את הטרור במזרח התיכון?

תשובתי: אני בטוח שתוך כמה חודשים היינו רואים שינויים מדהימים בעולם. אין לנו מה להפסיד, אנחנו פשוט מדברים על כך שאנשים צריכים להתקרב זה לזה. הכיוון הזה מוצדק גם מבחינה כלכלית, פוליטית וחברתית, וקשור למגמה הכללית של הטבע, לחבר את כל האנושות בצורה הדדית לכפר גלובלי אחד קטן. אנחנו לא פועלים כאן נגד העקרונות של אף אחד.

הערה: אם כולם יתקרבו ויתאחדו בקבוצות קטנות, והכל יסתדר מעצמו, יוצא שלמדינות אין צורך בהנהגה פוליטית.

תשובתי: העולם יגיע לכך שלא יהיו גבולות בין המדינות. ברגע שבני האדם יתחילו להתקרב זה לזה, הם יראו שבעצם אין שום הבדל ביניהם, ולכן לא יהיה צורך בגבולות. אבל ללא הכנה של האוכלוסייה להתקרבות כזאת, ומבלי לחנך אותה ברוח של קשר הדדי, שום דבר לא יצליח. אירופה לדוגמא, עשתה שוק משותף אחד במקום איחוד בין בני אדם, אמנם יש בנק משותף אבל עדיין הכסף לכל מדינה נשמר בנפרד. הברית בין המנהיגים נעשתה למטרת רווח עצמי ולא לשם האיחוד והאיזון. אירופה לא מאוחדת באידאולוגיה משותפת ולא בחינוך משותף.

שאלה: אם ננצח את דאעש והגבולות בין המדינות יפלו, אז כל האנושות תחייה באושר?

תשובתי: אי אפשר לנצח את דאעש מבלי לאזן אותו על ידי הכוח הטוב, כוח האור. האידאולוגיה של הארגון הזה חזקה מאד והוא מנוהל על ידי כוח מנוגד לאיחוד הטוב. אנחנו מעניקים לו את זכות הקיום, ונופחים בו חיים, כל עוד אנחנו לא מאזנים אותו על ידי התקרבות וחיבור בין בני האדם. אם נתחיל ליישם את האידאולוגיה והרעיון של האיחוד הטוב, אז הם בעצמם יבואו אלינו ויעבדו איתנו בשיתוף פעולה.

עלינו להודות לאותם כוחות שמאלצים אותנו להתאחד, הרי לשם כך נוצרו. זה הטבע שמראה לנו מי אנחנו, על ידי הכוח השלילי שיצרנו בעצמנו, בחוסר המעש שלנו. אבל אני בטוח שנוכל לאזן את הכוח השלילי הזה בעזרת שיטת התיקון של חכמת הקבלה, שהניחה לנו את העיקרון "ואהבת לרעך כמוך" עוד לפני כ-3500 שנה. זהו החוק העיקרי של הטבע, ואנחנו נגיע אליו ביחד. רצוי כמה שיותר מהר ועם כמה שפחות קורבנות.

מתוך תוכנית הרדיו "הד של מוסקבה", 25.11.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/I6tkh

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest