דף הבית / משבר עולמי / בריחה מהמשבר

בריחה מהמשבר

photo_rav_gh70_269.jpg

שאלה: כפרים אקולוגים מהווים היום תקווה ליציאה ממלכודת הציביליזציה שהאנושות הכניסה את עצמה אליה. בעבר כפרים כאלה היו קשורים לכתות שונות, והיום הם שיטה לשרוד את המשבר הגלובלי שהופך לכאוס גלובלי. בזמן המשבר קל יותר לשרוד בקומונה. מה דעתך על כך?
תשובה: ריחוק מהסביבה במטרה לשרוד לבד בציביליזציה הגלובלית, יביא את הקומונות האלו למשבר איום וגדול עוד יותר מהמשבר הכלכלי העולמי. הריחוק הזה מנוגד לגלובליזציה ולתוכנית הטבע שתכליתה איחוד. לא יהיו כפרים מאוחדים, אלא כפרים אגואיסטיים!

שאלה: לאחרונה אתה מרבה לדבר על סכנה של עליית משטרים נאצים במדינות מפותחות, מדוע?
תשובה: על פי הקבלה, אם אנחנו לא מתקרבים לאינטגרציה עולמית, אלא מתרחקים ומתבדלים האחד מן השני יתחיל בניין של משטרים נאציים במדינות המפותחות (ראה בעל הסולם, "הדור האחרון", חלק א').

מן העיתונות: המשבר דוחף 57% מהאמריקאים הבודדים להתאמץ ולחפש שותפים לאהבה ולידידות(הודעה מאתרי ההכרות באינטרנט). סקרים שנעשו גם באוסטרליה, אנגליה וארצות הברית נתנו תוצאות דומות.

התייחסותי: סבל ופחד נותנים לאדם להבין עד כמה הוא שביר ועד כמה נחוצה לו תמיכת הסביבה. האדם נברא לחיי חברה, ולכן הוא צריך לבנות סביבו חברה ידידותית. ואם לא ירצה, הטבע יכריח אותו לרצות לבנות את החברה הידידותית הזו.

המשבר העולמי ופתרונו

פוסטים קודמים בנושא: משבר עולמי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/8BKyz

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest