בין המצרים

אנחנו נמצאים עכשיו בתקופה מיוחדת שנקראת "בין המצרים", שתימשך עד ט' באב. התקופה הזאת מסומנת בכל ההיסטוריה כבלתי מוצלחת עבור עם ישראל. אבל נקווה, שבשנה הזאת נוכל לתקנה באופן סופי, כדי שהזמן הזה לא יביא יותר אסונות כמו מקודם.

שאלה: כיצד אירועים מצערים יכולים להיות קשורים עם תקופת זמן מסוימת?

תשובתי: כל מה שמתרחש בעולם שלנו, זו תוצאה של כוחות טבע נסתרים, אותם אנחנו לא מרגישים. אנחנו מרגישים רק את התוצאות של הפעולות שלהם, אבל אנחנו לא מגלים את הכוחות הללו עצמם. אם אנחנו אומרים "חשמל", זה אומר שאנחנו רואים איך עובדים מכשירי חשמל או שמקבלים מכת חשמל. באופן כזה אנחנו מבררים, שיש ברשת מתח חשמלי. באופן זהה אנחנו מגלים את כוח המשיכה של כדור הארץ לפי התוצאות של פעולתו. אם נופל על הראש שלי תפוח, אז אני יכול לומר שבעולם קיים כוח מיוחד, שנקרא כוח המשיכה (כבידה).

אנחנו אף פעם לא מגלים את הכוחות עצמם. מסביבנו יש רשת שלמה של כוחות, החל מכוחות תת-אטומיים, בתוך אטומים זעירים ומולקולות, ועד לכוחות קוסמיים שפועלים בין כוכבים, כוכבי לכת ביקום. כל מה שאנחנו רואים, זה תוצאות מפעולות של כוחות שונים. כל כוח אפשר לגלות רק לפי התוצאות של השפעתו על החומר. למה כדור הארץ מסתובב? זה אומר, שישנו כוח שמסובב אותו. כל כוכבי הלכת מסתובבים, וזו תוצאה של השפעת רשת כוחות שמניעים את האובייקטים הקוסמיים האלה.

אבל כדי לגלות את הכוחות האלה עצמם, תידרש לנו חכמת הקבלה. מפני שהיא מדברת על הכוחות שעומדים מאחורי החומר, כולל גם מאחורי האדם, כוחות שמנהלים את לוח השנה. אפשר לראות את כל הכוחות האלה שעומדים מאחורי כל יום, כל סיבוב של כדור הארץ סביב הציר שלו וכל סיבוב שלו סביב השמש. האנושות במשך כל קיומה צברה נתונים מניסויים וערכה טבלאות, כמו בכל מדע, שלפיהם התקופה הזאת נחשבת לבלתי מוצלחת במיוחד.

אבל חכמת הקבלה נקראת חכמת אמת, מפני שמגלה לנו את הסיבה לכל מה שמתרחש. היא מסבירה, למה כך מסודר לוח השנה, למה כדור הארץ מסתובב סביב השמש, למה האדם נוצר בצורה כזאת ובאיזה אופן הוא קשור עם אחרים. אם התופעה מתגלה, אז אנחנו חוקרים אותה באופן מפורש באמצעות מדע רגיל. ואילו חכמת הקבלה מגלה לנו תופעות וכוחות נסתרים, ולכן נקראת חכמת הנסתר, חכמת הסוד, כי היא מגלה לנו סודות של הבריאה.

מתוך תוכניתי ברדיו 103FM, בתאריך 14.7.2015.

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/TTPsp

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest