דף הבית / כללי / בחזית המאבק

בחזית המאבק

בזמנינו שמירה על איזון הטבע הוא אקטואלי במיוחד. כנגד ההתערבות בטבע קמים אלה שמבקשים להגן עליו, אקולוגים, תנועת "ירוקים", מי לא. הם נאבקים על כך שלא נפיק נפט, לא נשרוף חומרים דליקים וכולי.

אנחנו עושים עם הטבע דברים נוראיים, אבל הדבר העיקרי, הוא לא שאנחנו משמידים את הצמחייה, חופרים תעלות, הורגים בעלי חיים, בונים תחנות כוח גרעיניות, מבצעים ניסויים של פצצות מתחת לפני האדמה ועל פני האדמה.

הדבר העיקרי הוא שאנחנו מעוותים את הטבע של האדם עצמו. והאדם מהווה את פסגת הטבע, כביכול הכתר שלו. בסיכומו של דבר קיבלנו את נגיף הקורונה, מפני שאנחנו לא דואגים לכתר של הטבע, לאדם, שצריך להשלים, לתקן, לוהביא את הטבע לאיזון. אבל נקווה, שלמרות זאת, הודות למאמצים שלנו דווקא, נוכל לעשות את זה.

המקובלים שקיבלו את השיטה להתפתחות האינטגרלית של הטבע, לא קיבלו אותה סתם. כפי שהרופאים בחברה שלנו נאבקים על בריאותם של בני אדם בשיטות הידועות להם, כך גם אנחנו, המקובלים, צריכים לעשות את אותו הדבר: לרכוש ידע ולהיות מסוגלים, בדומה לרופאים, להביא לאיזון, אבל לא את הגוף הבהמי של האדם, אלא את טבע האדם, את כל החברה כולל כל הטבע הדומם, צומח וחי, כלומר את כל הבריאה לאיזון הנכון. וזה יהיה המצב הבריא שלה. בכך מסתכמת המשימה שלנו. לכן אנחנו נמצאים בחזית המאבק עם אותן הפרות שהאדם מעורר בטבע. אני מקווה מאוד, שאנחנו נפתֵחַ את החכמה הזאת, נרכוש אותה, ניישם אותה בצורה נכונה ונשיג את האיזון הכללי של כל דרגות הטבע.

אם נעשה זאת, כל הטבע יתגלה כגוף אחד ויחידי, ואנחנו נהנה מהאיזון האידיאלי שלו, מהאינטגרליות, מהתלות ההדדית ומבריאות מוחלטת. בסיכומו של דבר כבר לא נהיה בני אדם שבקושי נושמים ובקושי רואים, אלא נהיה שותפים בריאים של כל הטבע של כל העולמות לחלוטין.

אני מקווה, שזה יתגלה דווקא כתוצאה מהבראה מנגיף הקורונה. לפחות זו צריכה להיות המטרה שלנו, ועד כמה שזה יצליח לנו, זה כבר לא עניינינו. אנחנו צריכים להשתדל, כפי שרופאים משתדלים כאשר הם רואים לפניהם חולה. הם לא לוקחים בחשבון את מצבו האבוד או את הזנחת המחלה שלו, אלא משתדלים בכל הכוח לרפא אותו. אותו הדבר גם אנחנו צריכים לעשות.

מתוך שיעור בשפה הרוסית, 15.03.2020

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/CuoaS

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest