בואו ללמוד!

שאלה: על שאלות רבות אתה עונה, שאי אפשר להסביר את זה בשתי מילים, ומזמין את האנשים ללמוד. מה נותן לאדם לימוד חכמת הקבלה?

תשובתי: אם חכמת הקבלה זה מדע, אז מובן שצריך ללמוד אותה. המקצוע הראשון שלי הוא ביו-קיברנטיקה. זה מדע מיוחד שהתפתח משילוב של קיברנטיקה – מדע על ניהול מערכות, וביולוגיה. כלומר, ביו-קיברנטיקה עוסקת בחקר מערכות ביולוגיות חיות. אני חקרתי כיצד עובדות מערכות גוף האדם, לא מנוקדת מבטה של הרפואה, אלא מנקודת מבטה של המתמטיקה, הפיזיקה והכימיה. כלומר, איך אפשר להכניס עבודת רובוטים לכאלו מערכות. כך התחלתי לפני 50 שנה. הבירור המערכתי מאוד משך אותי. אם לפני יש מערכת, שרטוטים, טבלאות, אז אני מרגיש שאני יכול להשתלט על החומר.

ביו-קיברנטיקה עזרה לי מאוד לשאול את השאלה "מה משמעות החיים שלנו, בשביל מה אנחנו חיים?", ולבוא איתה לחכמת הקבלה. רציתי לדעת היכן נמצאת המערכת שמנהלת את חיי האדם. הייתי צריך לראות את השרטוטים, הטבלאות והנוסחאות שלה. כי כבר אז הבנתי, שבטבע שום דבר אינו מתרחש באופן מקרי. כך יכול לטעון רק ילד קטן, הסבור שהכוס שהוא שבר, נפלה בעצמה על הרצפה. ואילו אדם בוגר מבין, שאין לנו שליטה על החיים שלנו ושאיננו יכולים לשנות את גורלנו. החיים מתקדמים לפי זרימה מסוימת ומדויקת, שנקבעה מהתחלתם ועד סופם. ואני רוצה לדעת מי מנהל את כל זה, והאם אפשר להתערב בתהליך הזה ואיך אפשר להשפיע עליו, או שנשאר לנו רק לזרום בהכנעה ובצייתנות בזרם?

עם השאלה הזאת הגעתי לחכמת הקבלה, ופתאום גיליתי בה לימוד על עשר ספירות, 125 מדרגות רוחניות, אובייקטים רוחניים שונים הנקראים "פרצופים", על דרגות של עומק הרצון, על הכוחות שנכנסים לתוכו ויוצאים ממנו, המון שרטוטים. נדהמתי כשראיתי לפני מדע מאוד נעלה, שהתגלה לפני כמעט 6,000 שנה, שנותן הסברים מדויקים ביותר של ההנהגה העליונה שפועלת עלינו. אם מנהלים אותי מלמעלה, אז אני רוצה לדעת כיצד זה נעשה. והעיקר, איך אני יכול להתערב בהנהגה הזאת. אני לא יכול לסבול שמישהו יסובב אותי, ובמיוחד שאני אפילו לא רואה ולא מרגיש אותו.

לכן התכללתי באופן רציני מאוד בלימוד. בשנת 1984 כתבתי את שלושת הספרים הראשונים שלי בחכמת הקבלה, נכתבו כדי במקצת לחלוק ולפזר החוצה את הידע הזה, שמאפשר לנו להבין כיצד הטבע מנהל אותנו. הכוח העליון זה הטבע, בו פועלים חוקים מדויקים ונוקשים. ובכל זאת, חכמת הקבלה מאפשרת לנו להשפיע על משהו בנוסחת החיים הזו, ובאופן כזה לשנות את גורלנו. ישנם אנשים שמעניין אותם רק כיצד הם יכולים, בעזרת חכמת הקבלה, להיטיב ולשפר את חייהם וחיי קרוביהם. אחרים רוצים לשפר את החיים בקנה מידה גדול יותר, כמו המדינה או העולם, או אפילו להשפיע על מה שקורה בין הגלגולים הארציים. אנחנו יכולים לגלות מאיפה באנו ולמה נולדנו דווקא עם גורל כזה, עם נשמה מיוחדת כזו, למה פגשנו בחיים האלה אנשים מסוימים, למה התחתנו, כלומר לברר את כל הקשרים בין בני האדם וההשפעות ההדדיות. הכול די קל להבנה, אחרי שלמדת את מנגנון פעולת המערכת.

מתוך תוכניתי ברדיו 103FM בתאריך 1.11.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/5oii9

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest