דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / בהביטי בספר החיים

בהביטי בספר החיים

laitman_2009-07-18_0920-70.jpg

הבורא ברא אותנו עם הרצון ליהנות, והמילוי שאנחנו מרגישים בתוכו (או אגואיסטי, או אצל אחרים בכוונה על מנת להשפיע), נקרא החיים שלנו, ליתר דיוק "ספר החיים שלנו", מאחר וכל רגע הוא נזקק להתחדשות.

ה"ספר" הזה מתחדש בהתאם לנתוני המידע שהוכנסו לתוכנו – הרשימות, ואם הן מתגלות מעצמן, בדרך טבעית, זה נקרא שאנחנו מתקדמים במסלול החיים "בזמנם" (בעיתא). אם אנחנו מעוררים בעצמנו את הכוח המאיץ את התגלותם של האירועים החדשים (הרשימו), משמע שאנחנו מתקדמים במסלול החיים "בזירוז הזמנים" (אחישנא).

אם אנחנו רוצים להצליח בהתפתחות הרוחנית, עלינו לזרז את הגילויים של האירועים המתאימים (רשימות). ההתפתחות רוחנית מתחילה מההתעוררות של "נקודה שבלב" בנו, הרשימו הרוחני. האדם בהדרגה עובר מהתפתחות טבעית של הרשימו הזה, הודות לעזרה מלמעלה, לכך שבעצמו הוא מתחיל להאיץ את ההתפתחות של הרשימו הזה, בעזרת כוח חיצון – השפעת הסביבה. כך הוא עובר לדרך "אחישנא", הדרך של האור.

איננו מגלים "ספר חדש", הוא כולו כבר קיים וכולל בתוכו את כל עולם אין סוף, רצון מלא בצורה אין סופית באור. אך הכול תלוי במהירות בה אנחנו "קוראים" אותו, באיזו מידה אנחנו מגלים את הרשימו של המציאות האין סופית הזאת הנקראת  "ספר". ואני הופך להיות  "הסופר"  שלו, כי בכדי לגלותו אני צריך "לכתוב" את "סיפור החיים" הזה על ליבי, כלומר ברצונות שלי.

ה"סיפור" הוא סמל לגילוי. לשם כך אני דורש את האור המקיף שיעורר בי את הרשימו הבא, וכך בעצמי אני מקדם את עצמי אל המטרה. לכן אני רואה הכול באור ההתפתחות, ולא כצעדים מאולצים מחוסר בחירה, דרך החושך.

מתוך שיעור על מאמר מספר "שמעתי", 28.04.2010

רשומות קודמות בנושא:
כל יום, שמים חדשים וארץ חדשה
אתה – הסופר של הבריאה!
אני מעתיק את התורה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/f32DX

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest