דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / את המלחמה הזאת הבורא מנהל עבורך

את המלחמה הזאת הבורא מנהל עבורך

laitman_2009-08_2936-70.jpg

ספר הזוהר, פרשת שמיני, אות כ"ה: ימין ושמאל. רחמים ודין. ישראל לימין ועמים עכו"ם לשמאל. ישראל ע"פ שהם רשעים ונכנעים, הם בימין, ואינם מתדבקים בשמאל, ואינם מתערבים עמו לעולם. ומשום זה כתוב: "הושיעה ימינך וענני" כי כשמתעלה הימין, ישראל הדבקים בו מתעלים ומתעטרים בו. אז נכנע צד השמאל, וכל אלו הבאים מצדו. כמ"ש, ימינך תרעץ אויב.

אנחנו לא צריכים להתרכז בצד שמאל. צריך להשתדל לא לשים לב אליהם, כאילו הם לא קיימים. אנחנו לא רוצים להתעסק איתם, ועלינו כל הזמן להשתוקק לקו ימין.

כשאתה משתוקק למטרה רוחנית, לחיבור עם הבורא, למדרגה הבאה, להשפעה, אתה תקבל את התיקון בעזרת האור. לבד אף פעם לא תוכל להילחם נגד קו השמאל. קו השמאל מתעורר בך רק כדי לגרום לך עוד יותר להידבק לקו הימין. האדם פונה לקו השמאל וחושב שהוא גיבור המסוגל לעבוד עם הרצונות האלה ולנצח אותם. אך לא! הבורא ינצח עבורי, את המלחמה הזאת מנהל הבורא ולא אני. אין לנו כוח לזה.

ישראל הוא קטן וחלש, הוא אינו מסוגל להילחם לבד. הבורא מנהל את הכול, ואנחנו רק צריכים לרצות שזה יקרה, לבקש!

לכן כל העבודה שלנו נקראת "עבודת השם", הרי הכוח העליון, הבורא, מבצע את כל הפעולות ואנחנו רק מביעים את רצוננו שזה יקרה. כל העבודה שלנו היא לעורר את הרצון, "אני מעורר את השחר", כשהסוס הולך בדיוק כמו הרוכב ומתחבר לחלוטין לרוכב.

מתוך שיעור ערב על ספר הזוהר 11.01.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/UZH49

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest