דף הבית / משבר עולמי / ארוחה מהמדפסת

ארוחה מהמדפסת

ידיעה: יצרו מדפסת חדשה שמדפיסה, לא תמונות רגילות ולא טקסטים, אלא מוצרי מזון מוכנים לאכילה. בתוך מחסניות דיו מוזגים את הבסיס הנוזלי וחומרי הטעם והריח, ביחידת תוכנה מכניסים את המתכון שלפיו "סינטיסייזר המזון", בערבוב של הרכיבים, משחזר את הטעם והמרקם של המנה שהוזמנה.

למשל, אם אתה רוצה לטעום מרק, פשוט לפי הוראה, צריך לערבב שני חלקים של צבע כתום עם שלושה חלקים של ירוק וארבעה חלקים של צבע אדום, ומוכן לך מרק עסיסי! במדפסת אפשר לא רק לייצר מנה כלשהי, אלא להוסיף שינויים שונים למתכונים.

תאר לעצמך, מדפסת שמאפשרת להדפיס עוגת תפוחים בלי צורך לגדל תפוחים, בלי דישון, הובלה, אריזה, בישול, הגשה ופרטים משעממים אחרים של התהליך הזה. או למשל, סטייק, בלי לגדל פרה שאותה עכשיו יש צורך לשלוח לבית המטבחיים. העתיד הקולינרי ההומאני של האנושות, הוא שיעשה את החיים שלנו יותר נוחים ופשוטים, לא פחות בריאים וטעימים. כדי להשביע את הרעב לא יהיה צורך לחפש בית קפה או מסעדה: מספיק ללחוץ על הכפתור – והארוחה כולה מוכנה!

דעה נגדית: (ירינה. ירמקובה, דוקטור למדעי הביולוגיה, מומחית בינלאומית לביטחון אקולוגי ותזונתי): היתרונות הם ברורים: ייצור סעודה דרך המדפסת זה חסכוני, נוח, מהיר, הומאני ביחס לבעלי חיים, אפשר להאכיל את כל האנושות.

אולם יתכן, שמסה כזו תביא למחלות קשות, הכחדה של האוכלוסייה וחוסר צאצאים? אנחנו עדים לנסיגה של המזון: ממוצר טבעי לכימיה. הצעד הראשון כבר נעשה, והוא השימוש בהנדסה גנטית. הצעד השני, זה מזון לגמרי סינטטי מהמדפסת, כי מסת המזון ל"סינטיסייזר המזון" היא כולה כימית.

המזון הטבעי במערכת העיכול הופך לחומרים כימיים הנדרשים לגוף. כאן התהליך הולך אחורה: "סינטיסייזר המזון" מייצר מוצר סופי מחומרים כימיים, והקיבה מחלקת את המוצר למרכיביו.

איך גוף האדם יגיב על דרך התזונה הלא רגילה הזאת? מה יכולות להיות ההשלכות? ברור שליישום רחב היקף של פיתוחים מדעיים כאלה צריכים להקדים ניסויים קפדניים לטווח ארוך.

היום מהנדסים גנטיים מבטיחים, שאף מוצר שמהונדס גנטית לא יצא מהמעבדה עד שהם לא בטוחים במאה אחוז בבטיחות שלו, שאין שום הוכחות מדעיות על הסכנות של המוצרים האלה.

כתוצאה ממחקרים רבים שנערכו על ידי מדענים במדינות שונות בעולם, על ההשפעות על בעלי החיים, ועל הצמחים הנפוצים ביותר שמהונדסים גנטית כמו, תירס, סויה, תפוחי אדמה, עגבניות, אפונה, אצל חיות הניסוי, זוהו מחלות של איברים פנימיים, כמו: סרטן, בעיות פוריות ואלרגיה. ממדינות שונות מדווחים על מותם של בעלי חיים שהאכילו אותם במזון שמהונדס גנטית.

הוכח בניסוי, שקטעים גנטיים זרים בקלות חודרים לתוך התאים של האיברים השונים של בני האדם ובעלי החיים. התברר, שגנים זרים חודרים לא רק לתוך התאים והאיברים, אלא גם מועברים לצאצאים.

במהלך ההחדרה גנים יכולים להשתנות וגם להשפיע שלילית על גנום האורגניזם. כתוצאה מהפעילות של הגנים המוחדרים, יכולים להיווצר חלבונים רעילים לא ידועים, שגורמים רעלת ותגובות אלרגיות גם אצל בני האדם וגם אצל בעלי החיים.

30% מהמדענים דיווחו שהיו מוכרחים לשנות את הנתונים של התוצאות שלהם לפי בקשת המממנים. 17% מהמדענים הסכימו לעוות את הנתונים כדי להראות את התוצאות שהלקוחות שלהם מעדיפים. 10% אמרו שביקשו מהם את זה ואיימו בפגיעה בחוזי העבודה בעתיד. 3% הודיעו שהיו מוכרחים להכניס שינויים כיון שלא ניתן לפרסם בגלוי את העובדות.

בלתי אפשרי לעצור את ההתקדמות, ההתפתחות של הביוטכנולוגיה, אך יש צורך בבדיקה יסודית ואובייקטיבית של ההשפעה של אורגניזמים מהונדסים לבני אדם ובעלי חיים. זה לא קורה. אני חוששת שעם "סינטיסייזר המזון" יקרה אותו דבר. את בדיקות הבטיחות לבני האדם יעשו אלה שמתעניינים באופן ישיר בקידום המהיר של הפרויקט לתעשייה ולייצור, כיוון שזה פרויקט מסחרי רב עוצמה. בשאיפה להקל ולשפר את החיים שלנו, אנחנו נידונים להכחדה.

 ידיעות קודמות בנושא:
נטיה לרמאות
נהיה בריאים!
באירופה אוכלים ירקות "מכוערים"

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/gsb20

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest