דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / אני מעתיק את התורה

אני מעתיק את התורה

מיכאל לייטמן

שמעתי, מאמר קצ"ז: ספר, סופר, סיפור. ספר נקרא כמו מטרם הבריאה. סופר הוא בעל הספר. סופר הוא יחוד של סופר וספר שצריכים לקבל בחינת סיפור, זאת אומרת התורה עם הנותן התורה ביחד.

אנחנו מרגישים עצמנו באיזו מציאות ואנחנו צריכים לחקור מהי? האם זו אשליה או אמת, או אולי זה אותו הדבר?

בתוכי מתפתחת איזו תוכנה בשרשרת הסיבה והמסובב, אך מיהו הסופר שלה? האם אני אוכל להכיר את הסופר של הסיפור, שאותו אני קורא בתוכי? הספר עצמו (כל המציאות הזו) כבר קיים עוד לפני שהתחלתי לקרוא בו ולגלותו. אך כל הגילויים הם בתוכי, איך שאני קורא את הסיפור, בעוברי על הספר הזה מההתחלה ועד הסוף ומקבל התרשמות מזרימתו. ובתוך הסיפור הזה, במידת ההיכרות וההיתכללות בתוכו, אני מגלה את הסופר של הספר. אני נכנס לתוך הספר הזה, והסיפור מתחיל לבנות אותי ומכין אותי להיות גם כן הסופר שלו (אני מעתיק).

הסיפור זו התורה שמובילה אותנו לגילוי המלא והשלם של כל הספר, שבה אנחנו נמצאים יחד עם נותן התורה. כל אחד מאיתנו מספר אותו מחדש, אך הוא חייב שיהיה לו מורה שיעזור לו לקרוא את הספר הזה. כמו בעולם שלנו, מבוגר קורא לילד עד שהילד יגדל וילמד לקרוא בעצמו. כך גם בחכמת הקבלה, המבוגר (ברוחניות) חייב לעזור לקטן, הרי זה בלתי אפשרי לגלות אותו לבד, אלא רק בהעברה ממורה לתלמיד.

כך כל אחד מאיתנו לומד לקרוא את הספר הזה ועובר דרך הסיפור הזה, בכדי לגלות בספר את הסופר שלו. עד שלא אלמד לקרוא בעצמי ולא אעבור את כל הדרך הזו, לא אגלה את הספר ואת הסופר שלו, הרי זה אפשרי רק בהידמות אליו. בהדרגה אני בעצמי הופך לסופר, אני כותב את התורה על הרצון שלי שכל פעם מקבל צורות חדשות של אותיות.

למרות שהספר כבר נכתב על ידי הסופר שלו, אני עצמי הופך לסופר שלו, ובעוברי את הסיפור הזה מתחילתו ועד סופו ממש, אני משתווה ומתאחד עם הספר, הסופר והסיפור.

הסופר הוא הבורא שכתב רק ספר אחד, התורה שכוללת בתוכה הכול, ואנחנו כולנו רק מעתיקים אותה (מגלים), כל אחד בתוכו.

מתוך הכנה לשיעור על ספר "שמעתי", 10.04.2010

רשומות קודמות בנושא:
אתה – הסופר של הבריאה!
ספר הוראות בדרך אל האור
תוכנה במחשב אוניברסאלי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/A8r95

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest