דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / אני וט' הספירות שלי עם אור הבורא

אני וט' הספירות שלי עם אור הבורא

מיכאל לייטמן

שאלה: בפתיחה לפירוש הסולם מתוארת מערכת שהיא כביכול חיצונית לאדם. איך לדמיין אותה ביחס אלי, בתוכי?

תשובה: בגוף הבהמי שלי אין נשמה, אין בו את עשר הספירות של הנשמה. יש לי רק נקודה, שמתוכה אני צריך לבנות אותן. הנקודה הזאת הופיעה ברצונות האגואיסטים שלי. אם אוכל להתחבר עם האגואיזם שלי לנקודות אחרות שבלב, אז האגו שלי ייתן לי את החומר, הרצון, והקשר עם האנשים האחרים – הוא יצור בי מבנה בן תשע ספירות.

אני הופך לנקודת המלכות, לספירה העשירית, ואילו תשע הספירות הראשונות שלי הן היחס שלי לאנשים האחרים. כל שאר הנשמות, כל מה שנמצא מולי, כל העולם, כל הסובב אותי – אלה ט' הספירות שלי (ט' ראשונות). ואם אחבר אותן לעצמי, באהבה ובהבנה שאנחנו אחד שלם, תוך התעלות מעל האגו שלנו; אם אוכל להתעלות מעל המלכות שלי, כדי לתת, אחבר לעצמי את תכונות ההשפעה העליונות הללו, והנשמה שלי תתגלה בי – יגלה בי פרצוף שלם בן עשר ספירות.

היכן אני מגלה את הבורא? באותם הרצונות שרכשתי כתוצאה מההשפעה לאחרים.

כל מה שנמצא מסביב לאדם זה מבנה הנשמה שלו. אבל אחרי השבירה, אחרי הנפילה לאגואיזם, אני רוצה לנצל את החלקים האלה שלי אגואיסטית, לקבל מהם את כל מה שיש בהם. עכשיו עלי לחזור להשפיע להם, לחבר אותם לעצמי באהבה – ואז אגלה בהם את אור הנשמה שלי. לעולם לא אגלה את האור בתוכי, במלכות, משום שצמצום א' לא מתבטל לעולם. לכן הכול תלוי בכך שאצא מעצמי ואתחבר עם הנשמות האחרות, בכך שארגיש את הרצונות שלהם כאילו היו שלי, ובתוך הרצון המשותף הזה אגלה את הבורא. (מתוך: פתיחה לפירוש הסולם)

רשומות קודמות בנושא:
מה כתוב בזוהר ובפירוש הסולם
רשומות נוספות במדורים: התפתחות רוחנית, שיעור הקבלה, אדם הראשון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Sx6Qg

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest