"איש האור"

שאלה: ב"תלמוד עשר הספירות" נאמר, שאדם שמתקן את עצמו מתחיל "להאיר". מה זאת הפעולה הזו?

תשובתי: אדם מתחיל "להיות מואר", אם הכלים שלו הופכים למשפיעים. הארה זו כבר תנועה עצמית שרק האדם מסוגל אליה. שום יצור מדרגות ה"דומם", ה"צומח" וה"חי" לא יכול להאיר, מפני שהוא אינו מתחבר בשום צורה עם הבורא, אינו מבצע פעולות השפעה עצמאיות, בדומה לאור.

האור פשוט ממלא את כל הבריאה ובאופן כזה מאיר. לעומת זאת, "אדם" נקרא מי שמתעורר בעצמו לקראת האור, ולכן האור מאיר בתוכו יותר מאשר בעוצמה הטבעית שאיתה הוא מגיע. האדם הופך למגבר האור, הוא מאיר בעצמו הודות לכך שהאור ממלא אותו.

באור ישנה תוספת שנעשתה על ידי האדם! כי הוא התגבר על הרצון לקבל שלו, בכך שהפך את כל הרצון לקבל שלו לחומר דלק, לחומר דליק. וכשמגיע האור, אז החומר הזה מתחיל לבעור כמו נר! ולכן נאמר, שהאדם מאיר.

הוא נקרא "איש האור". האם הוא יכול להקרין אור? – הוא הכין את הרצון לקבל שלו בכזאת צורה שהוא יהיה בהשתוות עם האור. ועכשיו האור, בעוברו דרך הרצון הזה, מאיר בתוכו כמו במנורת פלורוצנט שמלאה בגז מיוחד או בזרחן, שמתחיל להאיר תחת השפעת האור.

כאשר מגיע האור, הרצון מתחיל להתפעל ומאיר מבפנים, כך זה קורה לאדם שמזדהה עם האור. כי הוא לא בולע את האור לתוכו בצורה אגואיסטית, אלא רוצה להמשיך את פעולתו. תדע, שכדי שהרצון שלך יתחיל להאיר, אתה צריך לעשות עליו "צמצום" ולהעמידו תחת ה"מסך" באופן כזה שהוא לא ירצה לבלוע את האור למען עצמו, אלא ירצה להתחבר עם הפעולות של האור בהשפעה, ולהמשיך את האור הזה לכל השאר. אז אתה תאיר ותיקרא "איש האור"!

עד כמה חזק אתה תאיר – זה נקבע על ידי הדרגה הרוחנית שלך.

מתוך שיעור על "תלמוד עשר הספירות", 23.08.2012

ידיעות קודמות בנושא:
הארה קלה מאחורי הוילון
שרשרת אינסופית של אורות
מגבֵּר לאור

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/GEOfs

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest