דף הבית / משבר עולמי / אירופה בשפל

אירופה בשפל

ראיתי תוכנית תחקיר על כך שאין שום תקווה לאירופה הישנה. אירופה והקפיטליזם האירופאי נמצאים בשפל ומאבדים את המעמד הדומיננטי שלהם.

ארה"ב מנסה לייסד מושבות באירופה, אבל בכך היא גורמת להרס של עצמה, הם לא יוכלו להחזיק בשליטה שלהם בכל רחבי העולם.

העולם התחלק למדינות רבות השפעה של קפיטליזם מערבי, ארה"ב, בריטניה, גרמניה, ולמדינות קטנות שתלויות בהן, היכן ששולטת בורגנות קומפרודורית (חלק מבורגנות של מדינות נכשלות מבחינה כלכלית), היא מעוניינת לשלוח למדינה שלה הון והשקעות זרות, כדי לספק לאזרחיה עבודה ולשמור על השלום בחברה. הממשלה דואגת רק למטרות קצרות טווח: המדינה הופכת לתלותית, ואילו צבירת ההון נעשית מחוץ לגבולותיה. כתוצאה מכך, למדינה אין כלכלה משלה ואין מדיניות כלכלית. המדינה מגיבה למצב ההיסטורי, עונה לקריאת תיגר ויוצרת רמה אפסית של אידיאולוגיה, מסגרת, בה אפשר לפתח כל אידיאולוגיה. אנחנו חיים בקהילות של זהות לאומית והן יותר מדכאות מאשר המדינה, כי ברגע שיש עליך סטיגמה אז מיד זורקים אותך מהקהילה ומתחילים לתקוף.

אני חושב שכל ההתפתחות הזאת היא חוקית וטבעית, כאילו הבחינה האחרונה של האגו המתפתח, שכתחליף לזה, מרצון או בעל כורחה, תבוא המדרגה הבאה של התפתחות האנושות, אלטרואיזם עם עיקרון "ואהבת לרעך כמוך". את המצב הזה אפשר להשיג רק בעזרת השפעת תכונת ההשפעה והאהבה, שנקראת "האור העליון".

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/0rt8X

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest