דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / איפה ה"אני" האמיתי?

איפה ה"אני" האמיתי?

laitman_2009-11_8718-70.jpg

כל עוד איננו מגבילים את עצמנו לפי התנאים של צמצום ב', אנחנו נמצאים ללא מסך, שבורים, לכן אנחנו נמצאים תחת ההגבלה של צמצום א'. צריך להחזיר כל אחד ואחד מהרצונות שלנו לתנאים של צמצום ב', כלומר למצב שהיינו בו לפני השבירה.

הרצונות של צמצום ב' מסמנים את היציאה מתוכי החוצה, אל הנשמות האחרות. מי הם "האחרים" האלה? הם אותם הרצונות שלי שנחתכו ממני, כאילו כבר מלכתחילה עשו לי "ברית מילה". לא אני בעצמי, אלא אבא ואמא עשו לי את החיתוך הזה, עוד לפני שהתחלתי להרגיש את עצמי, את הנשמה שלי.

מאחר והאדם שבעולם הזה חייב להשיג תיקון, הם החליטו לפשט עבורו את הבעיה הזאת ולחתוך את הכלי הרוחני שלו לשני חלקים: לרצונות הפנימיים ולרצונות החיצוניים שלו, בכדי שתהיה לו אפשרות לעבוד רק עם הרצונות החיצוניים ולא לטעות.

לכן העולם שלנו נחלק לשני חצאים ברורים: אני והעולם החיצון. למרות שנדמה לי שהרצונות הפנימיים שלי חשובים לי יותר, אני חייב לעבוד דווקא עם החיצוניים, הרי הם הרצונות שלי בדרגת "אדם". בכל רצון אני חייב להעדיף את הרצון של הזולת, זה יסמן לי שביצעתי תיקון ושאני כעת עובד עם הרצונות של צמצום ב'.

הרצונות של צמצום ב' נמצאים מחוץ לי, והרצונות של צמצום א' נמצאים בתוכי. החלוקה הזאת של הרצון לשני חלקים, הפנימי והחיצוני, היא עזרה ענקית עבורי! עלינו להודות לבורא על כך שהוא ברא בנו כזאת תפיסת מציאות מפוצלת, עכשיו ברור לנו לחלוטין מה עלינו לעשות! הרי הרצונות של צמצום ב' כבר נחתכו מאיתנו, הם מבוררים, הם כל מה שנמצא מחוץ לנו. נשאר לנו רק לשנות את היחס לחיצוניות, לעשותו חשוב בעינינו, וזאת נעשה בעזרת הקבוצה והאור העליון.

מתוך שיעור על הספר "בית שער הכוונות", 17.03.2010

רשומות קודמות בנושא:
הראי של רצונותינו
טעות אופטית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/3wCVq

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest